Kultura

Stand-up: Michał Pałubski, Damian „Viking” Usewicz//Niech Żyje Rynek

Czas na komediowy wieczór na Rynku! 20.08.2021 r., godz. 20:00. Tym razem będzie to spotkanie z dwójką przezabawnych gentlemanów, których miłośnicy kabaretu, w tym tego granego w pojedynkę, z pewnością dobrze kojarzą. Michał Pałubski i Damian „Viking” Usewicz – bo o nich chodzi - lubią grać na jednej scenie.

Michał Pałubski - artysta kabaretowy, reżyser, aktor i stand-uper. Urodził się w 1979 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Od 2004 roku jest członkiem kabaretu „Formacja Chatelet”, w której obecnie znajduje się także Adam Małczyk i Barbara Tomkowiak. W latach 2013-2016 wraz z Małczykiem występował w popularnym programie komediowym „Dzięki Bogu już weekend”. Jego najnowszym projektem jest stand-up „Michał Pałubski i Brothells”, na którym występuje w całej Polsce z zawodnikiem i trenerem sztuk walki Maciejem Linke i pisarzem Jakubem Ćwiekiem.

Damian „Viking” Usewicz - przez większość osób kojarzony jako Viking (podobno mama też tak na niego woła;). Jest komikiem, konferansjerem i organizatorem imprez komediowych. Ze sceną jest związany od 2006 roku, pierwsze stand-upowe kroki uczynił ok. roku 2011-2012, jednak było to raczej, wg opinii samego komika, raczkowanie niż solidny sceniczny marsz… Od wielu lat organizuje imprezy komediowe, które na stałe wpisały się w kalendarz nie tylko szczecińskich imprez (tam Usewicz mieszka). W swojej komediowej podróży odwiedził kilka festiwali komediowych (w tym Rybnickiego RYJKA), oraz miał okazję pojawić się w telewizji (dwa sezony Comedy Club w Comedy Central). Uwielbia komedię, uwielbia bawić ludzi i w swoich występach stara się nieszablonowo poruszać tematy z życia każdego z nas, dokłada do tego trochę czarnego humoru i dystansu do siebie i dzięki temu każdy w żartach Vikinga znajdzie coś dla siebie.

MOK zaprasza: pośmiejmy się razem na Rynku!

Wydarzenie organizowane i finansowane w ramach projektu „Klub Inicjatyw Lokalnych w Mysłowicach” z przeznaczeniem w szczególności dla mieszkańców trzech dzielnic: Rynek, Stare Miasto i Centrum.

 

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search