Kultura

Teatralna niedziela z MOK

Teatralna niedziela, to cykl comiesięcznych spotkań z teatrem organizowany przez Mysłowicki Ośrodek Kultury w kultowym Kinoteatrze Znicz. W każdą ostatnią niedzielę miesiąca miłośnicy teatru mogą spędzić wieczór oglądając oryginalny spektakl komediowy.

Dotychczas gościli w Mysłowicach - Teatr Bez Sceny, Teatr Żelazny czy też Teatr Plejada. W niedzielę 25 września MOK zaprasza na spektakl satyryczno – muzyczny „Ni pies, ni wydra, coś na kształt miłości" w wykonaniu Ave Teatr. Spektakl bazuje w swej konwencji na najlepszych wzorach, takich jak „K abaret Starszych Panów”. Jest to podróż przez różne odcienie miłości, opowiedziana i wyśpiewana słowami Stefanii Grodzieńskiej, Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory oraz Macieja Siekluckiego, ze znakomitą muzyką Jarka Babuli, Jerzego Derfla i Jerzego Wasowskiego.

Ta kompilacja spotkań kobiety i mężczyzny w różnych sytuacjach życiowych, w przezabawny sposób ukazuje zawirowania natury damsko-męskiej. I choć wszyscy pragniemy tego samego, porozumienie obu płci potrafi być arcytrudne. Inteligentnie i dowcipnie napisane dialogi są przeplatane piosenkami o podobnej tematyce.

W spektaklu występują Beata Zarembianka, otwarta, czuła i delikatna... lecz u progu rozczarowania banałem życia, rozpaczliwie szukająca ratunku...u niego. Dariusz Niebudek, zawodowiec, opanowany rygorem ograniczeń i schematów, szukający ratunku w świecie wyobraźni, poetycko - nierzeczywistym. W zasadzie są tacy sami. Powinni się odnaleźć, miejmy nadzieję.

Bilety do kupienia w kasach MOK w cenie 60 zł oraz na portalu Kup Bilecik.

Teatralna Niedziela
Ave Teatr „Ni pies, ni wydra, coś na kształt miłości"
25.09.2022r., godzina 19:00
MOK Brzezinka, Kinoteatr Znicz, ul. Laryska 5

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search