Kultura

Zaduchy Jazzowe: Arek Skolik Quartet

Z miłości do tradycji pod wodzą Arka Skolika. Cztery indywidualności, które łączy miłość do jazzu głównego nurtu, do brzmienia lat 60tych.

13/11/2021 // g. 19:00 // MOK Brzezinka // Laryska 5 //wstęp: 30 zł

Arek Skolik - urodzony w 1970 roku w Częstochowie perkusista, kompozytor jazzowy i aranżer, został obdarzony tytułem „najlepszego perkusisty roku” przez miesięcznik „Gitara Bas i Bębny”, a także otrzymał nagrodę prezydenta miasta Gliwic za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury muzycznej. Od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma JAZZ FORUM jako perkusista jazzowy. Również od wielu lat członek Stowarzyszenia Muzycznego Śląski Jazz Club. Nieprzeciętnie muzykalny, o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu, co stawia go wśród grona najlepszych perkusistów w kraju.

Paweł Palcowski - trębacz, wykładowca, doktorant i absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Wraz ze swoim kwintetem wydał autorską płytę „Old Fashioned Mood”, która spotkała się z licznymi dowodami uznania (np. pierwsze miejsce na listach przebojów sklepu DiskUnion w Tokyo, Debiut Roku 2019, oraz 9. miejsce w rankingu polskich płyt roku 2019 w Audycji Polskiego Radia Adama Dobrzyńskiego).

Tomasz Białowolski - pianista jazzowy, akompaniator i nauczyciel. Ma na swoim koncie koncerty z polskimi legendami saksofonu - Januszem Muniakiem i Janem „Ptaszynem” Wróblewskim. Jako akompaniator współpracuje z wokalistami podczas corocznych Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu.

Maciej Kitajewski - basista, ma 28 lat, kończył „katowicki jazz” w klasie Michała Barańskiego i dobrze wie, że relacja z czterema strunami bywa przewrotna. Zniechęcony kontrabasem w początkach edukacji muzycznej zarzucił go na rzecz elektrycznej basówki, by później znów zmierzyć się z tym gigantem wśród chordofonów smyczkowych.

Bilety do nabycia w kasach MOK i na portalu Kup Bilecik. Miejsca nienumerowane ze względu na zmieniającą się sytuację pandemiczną.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search