Kultura

Zaproszenie do udziału w Żywej Bibliotece

Stowarzyszenie „Obywatel Senior” serdecznie zaprasza do udziału w Żywej Bibliotece, która odbędzie się 23 kwietnia 2022 r w godz. 11-14.00 w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Mysłowicach przy ul. Mickiewicza 6-8.

Wszyscy mamy stereotypy i różne uprzedzenia, które mogą być skutecznie zastąpione wiedzą, doświadczeniem i empatią w stosunku do osób wykluczanych.

Żywa Biblioteka to miejsce, gdzie można porozmawiać z Żywymi Książkami.

W projekcie mogą uczestniczyć wszyscy chętni , który chcą oswoić się z szeroko rozumianą innością poprzez bezpośredni kontakt z Żywymi Książkami, czyli osobami reprezentującymi społecznie nieakceptowane grupy ludzi, którzy zdecydowali się opowiedzieć czytelnikowi swoją historię. Od czytelnika zaś zależy, czy po rozmowie z nimi zweryfikuje swoje poglądy i stanie się bardziej tolerancyjny.

Projekt w swoim założeniu ma zapobiegać dyskryminacji oraz wykluczeniu społecznemu. Ma również przypomnieć nam, jak ważny, potrzebny i interesujący może być dialog.

W organizowanej Żywej Bibliotece będzie można porozmawiać miedzy innymi: z osobą niepełnosprawną, kobietą w służbie penitencjarnej, seniorką-feministką, trzeźwym alkoholikiem, luteranką czy seniorem.

Zapraszamy do odwiedzenia Żywej Biblioteki wszystkich, którzy chcą porozmawiać w przyjaznej atmosferze, ułatwiającej zadawanie pytań, których nie odważyliby się stawiać w żadnych innych okolicznościach.

Zapraszamy uprzedzonych, stereotypizujących, ale i tych otwartych na różnorodność.

Żywą Bibliotekę trzeba koniecznie odwiedzić, by uleczyć się z potrzeby osądzania i stygmatyzacji.

PARTNERZY :

I Liceum Ogólnokształcące im. T.Kościuszki w Mysłowicach.

Stowarzyszenie Nasze Osiedle Ścigały w Katowicach.

Żywa Biblioteka odbywa się w ramach projektu "Lokalnie dla różnorodności" realizowanego przez Stowarzyszenie Diversja przy wsparciu Credit Agricole Bank Polska z dotacji programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG.

Projekt uznany przez Radę Europy jako metoda w edukacji o prawach człowieka realizowany przez Stowarzyszenie Obywatel Senior

Koordynatorkami projektu są:
Danuta Chycka  - kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
oraz Bożenna Lewkowska – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search