Artykuł sponsorowany

Protezy kończyn dolnych i górnych: najważniejsze informacje

Amputacja kończyny dolnej, czy też górnej umożliwia powrót do normalnego życia. Trzeba pamiętać, że proteza nogi lub ręki musi zostać właściwie dopasowana do rzeczywistych potrzeb oraz oczekiwań. Nie można więc jednoznacznie powiedzieć, który produkt sprawdzi się najlepiej. Podczas doboru należy kierować się wieloma różnymi czynnikami. Oczywiście zaprotezowanie wymaga przygotowania, które następuje dopiero po pełnym wygojeniu kończyny. Niniejszy artykuł powstał we współpracy z centrum medycznym Relax-Med.pl specjalizującym się w realizacji i pozyskiwaniu dofinansowania na protezy kończyn.

 

Jak dobiera się protezę?

 

Jak już wspomniano, dobór protezy stanowi kwestię bardzo indywidualną. Przede wszystkim należy uwzględnić:

- wiek,

- stan zdrowia,

- przyczynę amputacji,

- aktualny stan kończyny,

- przeznaczenie protezy,

- tryb życia.

 

Należy mieć świadomość, że protezy dla dzieci oraz osób dorosłych różnią się między sobą. Ponadto warto jest wiedzieć, że istnieją specjalne protezy o podwyższonej jakości, które dedykowane są m.in. sportowcom. Pomoc w doborze protezy, czy też uzyskania rehabilitacji na jej zakup można otrzymać od technika ortopedy, czy też fizjoterapeuty. Relax-Med oferuje kompleksowe wsparcie dla osób planujących zaprotezowanie - punkty stacjonarne znajdują się w Rybniku, Katowicach, a także Chorzowie. Więcej na ten temat możecie znaleźć pod adresem: https://www.relax-med.pl/proteza-konczyny-gornej.

 

Protezy po amputacji kończyn

 

Protezy kończyn oferowane są przez rozmaitych producentów. Warto jest postawić na markę, która cieszy się pozytywną opinią wśród użytkowników. Godne rekomendacji są m.in.:

 

- Protezy Ottobock - produkowane są z najwyższej klasy tworzyw, które spełniają rygorystyczne normy oraz standardy. To nowoczesne produkty, które charakteryzują się podwyższoną funkcjonalnością oraz bezpieczeństwem użytkowania. Właściwie dopasowane gwarantują nieprzeciętny komfort eksploatacji. Wysoka stabilność oraz swoboda jest podstawą do tego, aby zwiększyć poziom wygody życia. Ciekawym jest, że protezy opisywanej marki wyróżniają się także atrakcyjnym wzornictwem. Jest to najlepsza propozycja dla tych, którzy zwracają uwagę nawet na najmniejsze detale. Dostępne są protezy stopy, uda, podudzia, przegub kolanowy, przegub łokciowy, przegub biodrowy, przegub kolanowy do biegania, a także wiele innych w zakresie protezy nogi i proteza ręki.

- Protezy Ossur - to kolejna uznana marka, która funkcjonuje w branży od wielu lat. Proponowane produkty wykonywane są wyłącznie z certyfikowanych materiałów, co przekłada się na ich trwałość oraz odporność na uszkodzenia. Jest to inwestycja na długie lata. Omawiane protezy kończyn dolnych oraz górnych są lekkie, stabilne, a jednocześnie ergonomiczne. Dostępne są m.in. protezy stopy, protezy uda, protezy podudzie, protezy ręki.

 

Czym jest proteza tymczasowa?

 

Bezpośrednio po amputacji kończyny nie można dokonać stałego zaprotezowania. W takiej sytuacji stosuje się modele tymczasowe, które stosuje się bezpośrednio przed odebraniem protezy ostatecznej. Opisywana grupa produktów służy przede wszystkim do tego, aby przywyknąć do nowej sytuacji. Należy pamiętać, że stan kikuta zmienia się w czasie, a po amputacji posiada on zwykle opuchliznę i obrzęki. Wszelkie dolegliwości zwykle mijają po czasie. Proteza tymczasowa użytkowana jest najczęściej przez kilkanaście tygodni.

 

Zapraszamy do bezpłatnych konsultacji z specjalistami firmy Relax-Med.pl, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania w zakresie protez kończ.

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search