Sport

Biegacze UKS-u Chromik z trzema medalami halowych mistrzostw Śląska

Złoto i dwa brązy przywieźli z lekkoatletycznych halowych mistrzostw Śląska zawodnicy UKS-u Chromik Mysłowice.

Młodzi biegacze Uczniowskiego Klubu Sportowego Chromik Mysłowice, jedynego klubu lekkoatletycznego w naszym mieście, w okresie zimowym intensywnie i sumiennie trenowali, zarówno w halach sportowych, jak i na bieżniach oraz w terenie. Potwierdzeniem ich solidnych wysiłków był już pierwszy tegoroczny start w zawodach, a były nimi Halowe Mistrzostwa Śląska w lekkiej atletyce młodzieży do lat 16. 12 marca w Raciborzu uczestniczyło w nich ośmioro biegaczy, podopiecznych trenerki Anny Paszty. W silnie obsadzonych zawodach (w mistrzostwach rywalizowali lekkoatleci z prawie 30. klubów naszego województwa) zawodnicy UKS-u Chromik zdobyli trzy medale.

Dwa z nich wywalczyli 15-latkowie w biegu na dystansie 300 m. Ten najcenniejszy, złoty krążek, zdobył Jeremiasz Grzybowski, który w gronie 32. startujących, reprezentujących 18 klubów Śląska, nie dał się wyprzedzić żadnemu rywalowi, zwyciężając zdecydowanie. Bardzo dobrze pobiegł również jego klubowy kolega Adam Pastuszka, który uzyskując trzeci rezultat, wywalczył medal brązowy.

Trzeci medal dla mysłowickiego klubu zdobyła młodsza od chłopców o rok Julia Kubisz, która w biegu na dystansie 600 m, gdzie o medale walczyło 31 lekkoatletek reprezentujących 17 klubów Śląska, dała się wyprzedzić tylko dwóm zawodniczkom.

Zarówno Jeremiasz Grzybowski (40,11 sek.) i Adam Pastuszka (41,77 sek.) w biegu na 300 m, jak i Julia Kubisz w biegu na 600 m (1 min. 44,59 sek.) osiągnęli podczas HMŚl. do lat 16. rekordowe wyniki życiowe.

Na zakończenie należy również zaznaczyć, że Jeremiasz Grzybowski, startujący także w biegu na 60 m, był bliski zdobycia medalu, gdyż w licznymi gronie sprinterów zajął ostatecznie 4. miejsce.

Informacja prasowa
fot. UKS Chromik

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search