Sport

Dla miłośników psów i biegania

Previous Next

Polacy pokochali bieganie ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. Wielbiciele tego rodzaju aktywności znów  spotkają się w Mysłowicach.

Dogtrekking  od klasycznego spaceru różni się tym, że pies przypięty jest do właściciela za pomocą specjalnej linki. Można go uprawiać sportowo lub rekreacyjnie. Wielką zaletą takiej formy aktywności jest fakt, że może ją uprawiać każdy.

Dwa lata temu odbyły się w  Mysłowicach pierwsze zawody dogtrekkingowe. Zabawa  polegała na marszo-biegu na orientację. Wygrał ten, kto najlepiej poradził sobie w terenie i pierwszy dotarł do mety. Każdy zawodnik dostał mapę i poruszał się po punktach kontrolnych. Impreza cieszyła się ogromną popularnością. Wzięło w niej udział około 150 osób nie tylko z Mysłowic ale także z Dąbrowy Górniczej, Bytomia, Chorzowa, Gliwic, Jaworzna i Sosnowca.

Po roku przerwy spowodowanej pandemią dogtrekking wraca do Mysłowic. Impreza odbędzie się 18 września  na terenie Wesołej Fali. Decyzję o udziale należy podjąć wcześniej, ponieważ lista zgłoszeń zostanie zamknięta 8 września. Zapisać się można  poprzez elektroniczny formularz https://bit.ly/3xXriLu . Przygotowano  trzy kategorie biegów –  rodzinny na dystansie 6 km, , mid – 10 km i  sport – 25 km.

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search