Sport

Hegemon Mysłowice gra w zielone

Previous Next

Hegemon po niespodziewanym awansie do 1. ligi to obecnie najwyżej sklasyfikowany śląski klub rugby. Debiutujący w rozgrywkach mysłowiczanie postanowili uczcić swój sukces wyjątkowym wyzwaniem.

Nie będzie żadnych fajerwerków czy balonów wypuszczanych w powietrze — może i są efektowne, ale na pewno nie długowieczne i ekologiczne. Mysłowiccy rugbyści podeszli do sprawy kreatywnie i z myślą o wspólnym środowisku.

Za każde przyłożenie Hegemonów w sezonie 2022/2023 w Mysłowicach zostanie zasadzone jedno drzewo. Sadzonki zapewni Taxus Arbor, tyska rodzinna firma, która świadczy usługi z zakresu leśnictwa, dendrologii, arborystyki, architektury krajobrazu i ogrodnictwa. Miejsce do wysadzenia drzewek wskaże zaś niezawodny partner klubu – miasto Mysłowice.

Hegemoni znani są ze swoich akcji, nie tylko tych boiskowych. W myśl hasła, które przyświeca ich działalności - #gramylokalnie, postanowili połączyć siły z lokalnymi podmiotami, by zrobić coś wartościowego dla mieszkańców Mysłowic.

Warto podkreślić prostą zasadę — zadrzewienia miast poprawiają nasz komfort życia. Drzewa pochłaniają dwutlenek węgla, w zamian oddają tlen, a swoim cieniem potrafią obniżyć temperaturę powietrza nawet o kilka stopni. To reakcja rugbystów na coraz większe upały latem i męczący nas zimą smog, który jest szczególnie groźny dla osób aktywnie spędzających czas na wolnej przestrzeni.

Hegemoni wiedzą, że jednym sezonem i w pojedynkę nie zmienią świata, ale jak to mówią „od czegoś trzeba zacząć”.

I Ty też możesz pomóc

To, ile drzew po sezonie posadzą Hegemoni, zależy także od Was. Przyjdźcie i kibicujcie, bo nic tak nie motywuje do zdobywania kolejnych punktów, jak wsparcie kibiców.

Najbliższy mecz domowy Hegemon Mysłowice rozegra przeciwko Budowlanym Łódź już 18 września o godzinie 16:00 (Stadion Rugby Wesoła, ul. Sportowa 2, Mysłowice).

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search