Sport

Hegemoni poznali ligowych rywali

Previous Next

Mistrzowie drugiej ligi rugby z Mysłowic powoli przygotowują się do startu w wyższej lidze. Start na 2 szczeblu rozgrywek centralnych to nowe wyzwanie przed zespołem, który istnieje od 3 lat. Znamy już skład 1 Ligi w sezonie 2022/2023. Kto tym razem będzie rywalem mysłowiczan?

Hegemoni mają za sobą przełomowy sezon, w którym potwierdzili, że nie bez powodu ich klub nosi tę dumną nazwę. Mysłowiczanie przegrali zaledwie 1 z 10 rozegranych meczów i w czerwcu wywalczyli awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

- Bardzo się cieszymy z awansu. Pierwsza liga to dla nas nowe wyzwanie, któremu chcemy stawić czoła. – powiedział prezes Hegemonów, Tomasz Penkal.

Pierwszym rywalem mysłowiczan będzie warszawska Legia, która w ubiegłym sezonie zajęła 3 miejsce w lidze. Hegemoni zmierzą się z wojskowymi 10 września o godzinie 20:00 w stolicy.

Na pierwszy mecz domowy mysłowickim kibicom przyjdzie poczekać do 18 września, wówczas Hegemoni podejmą na swoim boisku zespół Budowlanych Łódź, który miniony sezon zakończył na 4 miejscu. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę o godzinie 16:00 na Stadionie Rugby Wesoła (ul Sportowa 2). Hegemoni jak zawsze przygotowują wiele atrakcji dla kibiców, których już dzisiaj zapraszają na mecz.

W 3 kolejce, która zostanie rozegrana 1 lub 2 października Hegemoni ponownie udadzą się do stolicy, gdzie podejmie ich zespół AZS AWF Warszawa. Akademicy w minionym sezonie zajęli przedostatnie miejsce w rozgrywkach.

W czwartej kolejce mysłowiczanie będą odpoczywać, by 22 października podjąć na swoim boisku Arkę Rumia. Zespół z Rumii to ubiegłoroczny spadkowicz, który jednak pozostał w lidze, dzięki rozszerzeniu rozgrywek.

Najtrudniejsze, a przynajmniej na papierze, mecze czekać będą na mysłowiczan na koniec rundy jesiennej. W 6 i 7 kolejce Hegemoni zmierzą się z zespołami, które w minionym sezonie walczyły ze sobą o prawo gry w barażu o awans do ekstraligi.

Najpierw rugbyści z Mysłowic udadzą się do Jarocina (5 lub 6 listopada), gdzie zmierzą się z miejscową Spartą. Na zakończenie rundy jesiennej – 12 listopada mysłowickich kibiców czeka domowe starcie Hegemona z rugbystami z Białegostoku.

Terminarz rundy jesiennej mysłowickich rugbystów wygląda następująco:

Runda wiosenna wystartuje 11 marca 2023 roku, a rozgrywki finałowe przewidziano na przełom maja i czerwca.

1 liga to już zdecydowanie nie przelewki. Jak poradzą sobie w niej podopieczni Marka Odolińskiego? Czy Hegemon dalej będzie rugbowym hegemonem? To wszystko zacznie się wyjaśniać już po 10 września.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search