Sport

Jubileuszowy 30. Memoriał Jerzego Chromika

Ruszyły zapisy do biegu ulicznego na cześć wielkiego mysłowiczanina. Identycznie jak w zeszłym roku, bieg główny będzie liczyć 15 km. Dodatkowo dla wszystkich zapalonych biegaczy którzy również pragną uczestniczyć w tym fantastycznym sportowym wydarzeniu i skompletować trofeum Trójkąta Trzech Cesarzy a dystans 15 km jest jeszcze zbyt wymagający, proponujemy udział w biegu rekreacyjnym na dystansie 5 km.

Zależy nam aby całe rodziny mogły uczestniczyć w organizowanym przez nas wydarzeniu sportowym dlatego oprócz dorosłych, dzieci oraz młodzież będzie mogła spróbować swoich sił – informuje organizator imprezy, mysłowicki MOSiR.

Tradycyjnie młodzi lekkoatleci będą rywalizować na dystansach: 150 m, 400 m i 800 metrów. 30 Memoriał Jerzego Chromika to wydarzenie, podczas którego każdy znajdzie coś dla siebie.

Zasady uczestnictwa, kategorie wiekowe i inne szczegółowe informacje, zawarte są w Regulaminie 30 Memoriału Jerzego Chromika, zamieszczonym na stronie: MOSiR w zakładce – Dokumenty.

Triada Trójkąta Trzech Cesarzy 2022

Trójkąt Trzech Cesarzy był miejscem wyjątkowym. Do zakończenia pierwszej wojny światowej był znany niemal w całej Europie. Dzisiaj już trochę zapomnianemu swoistemu pomnikowi historii pragniemy przywrócić dawny blask oraz rozpoznawalność.

Dlatego  zrodził się pomysł na unikatowy na skalę naszego województwa projekt. Łącząc siły z naszymi sąsiadami: Sosnowcem oraz Jaworznem, po miesiącach wytężonej pracy, wspólnych spotkaniach i dyskusjach, powołano do życia Triadę Trójkąta Trzech Cesarzy.

Trzy biegi – jedno trofeum, każdy z uczestników który ukończy trzy biegi organizowane przez: Mysłowice, Sosnowiec i Jaworzno uzyska tytuł zdobywcy Triady Biegowej Trójkąta Trzech Cesarzy 2022 oraz skompletuje przepiękny medal, który po połączeniu tworzy statuetkę.

Imponujące trofeum Triady gratką dla kolekcjonerów.

Kształt medalu w formie trójkąta obrazuje naniesioną historyczną fotografię Trójkąta Trzech Cesarzy. Piękna, kontrastująca złoto niebieska kolorystyka oraz dedykowana szarfa dodatkowo uatrakcyjniają medal. Punkt połączenia trzech medali z naniesionym zbiegiem rzek Biała i Czarna Przemsza to właśnie historyczne trójstyk trzech zaborów.

Każdy z medali ma spore wymiary, a bezpłatny ekspozytor do zamontowania kompletu trzech będzie miał wysokość 15 cm.

Żeby zdobyć trofeum Triady Trójkąta Trzech Cesarzy 2022 trzeba wziąć udział i ukończyć następujące imprezy biegowe:

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search