Sport

Mysłowice na trasie Tour de Pologne

Wyścigi kolarskie to jedna z najbardziej emocjonujących dyscyplin sportowych. Największą  frajdę sprawia bezpośrednie dopingowanie na trasie. W Polsce taka możliwość trafia się tylko raz w roku, przynajmniej jeśli chodzi o zawody z najwyższej półki. Do takich można zaliczyć Tour de Pologne.

To jedna z najbardziej prestiżowych, międzynarodowych imprez sportowych rozgrywanych w naszym kraju. Od 2011 roku zaliczana jest do UCI World Tour, czyli najważniejszych zawodów w kolarstwie szosowym na świecie. 130 krajów relacjonuje wyścig. W ubiegłych latach największa oglądalność podczas telewizyjnej transmisji sięgnęła  3,5 mln widzów.

To doskonała promocja nie tylko Polski, ale także poszczególnych miejscowości na trasie.

Najwięcej emocji budzi zawsze ostatni, rozstrzygający etap. W tym roku udział w tym widowisku będą miały także Mysłowice. Siódmy etap o długości 145 km zostanie rozegrany w niedzielę, 15 sierpnia. Rozpocznie się w Zabrzu, a zakończy na krakowskich Błoniach. Start honorowy zaplanowano na  godz. 15 sprzed stadionu Górnika, a ostra rywalizacja rozpocznie się w kwadrans później na wysokości Koksowni Makoszowy. Organizatorzy wyścigu przygotowali symulację czasową całego etapu. Przez Mysłowice kolarze mają przejechać w godz. 16.25 – 16.42.  Można im kibicować na ulicach: Kopalnianej, Piastów Śląskich oraz Murckowskiej.

Policjanci informują, że na czas przejazdu wyścigu kolarskiego ruch na trasach zostanie całkowicie zamknięty. Apelujemy do wszystkich osób korzystających z dróg o bezwzględne podporządkowanie się poleceniom osób kierujących ruchem i zachowanie szczególnej ostrożności.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search