Sport

Mysłowiczanin powołany do kadry narodowej Rugby 7

Adrian Szula, zawodnik debiutującego w rozgrywkach drugoligowego Hegemona Mysłowice, został powołany na konsultację Kadry Narodowej Mężczyzn w Rugby 7. Jest pierwszym seniorem z Mysłowic, którego będzie można zobaczyć z orzełkiem na piersi.Zawodnik formacji ataku zyskał uznanie trenera Andrzeja Kozaka i wraz z 23 zawodnikami z całej Polski już w najbliższy piątek (11.02) rozpocznie zgrupowanie w Warszawie. Rugbyści pojadą na Litwę, gdzie w Mariampolu wezmą udział w dwudniowym turnieju olimpijskiej odmiany rugby.

Warto podkreślić, że klub w Mysłowicach działa od zaledwie 2 lat, a sekcja seniorska funkcjonuje nieco ponad rok. Zaangażowanie zawodników i zarządu już zdążyło zaowocować 6 miejscem w Mistrzostwach Polski Rugby 7 w 2021 roku.

W tym sezonie mysłowiczanie skupiają się na 15-osobowej odmianie gry. W rozgrywkach 2. ligi zwyciężyli dotychczas we wszystkich meczach i do rundy wiosennej przystąpią z pozycji lidera rozgrywek. Co istotne, Adrian Szula dał się poznać jako jeden z najskuteczniejszych zawodników, w czterech występach zdobywając łącznie 25 punktów.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search