Sport

Początek rugbowej wiosny na Wesołej

Previous Next

Hegemon Mysłowice, lider rozgrywek drugiej ligi rugby, po zimowej przerwie rozegra pierwsze spotkanie na swoim stadionie. W ramach 8. kolejki mysłowiczanie podejmą rugbystów Res Energy Rugby Team Olsztyn, zajmujących obecnie drugie miejsce w tabeli. Jesienią Hegemoni zdecydowanie zwyciężyli w stolicy Warmii (41:17), nie ma zatem wątpliwości, że goście przyjadą szczególnie zmotywowani. Tym bardziej, że spotkają się zespoły jasno deklarujące walkę o najwyższe cele.

W pierwszym starciu pomiędzy beniaminkami najwięcej punktów dla Hegemona Mysłowice zdobył Usaia Navia (17 punktów), a dla zespołu z Olsztyna Kacper Górzyński (7 punktów).

W 7. kolejce olsztynianie pokonali na własnym terenie czerwoną latarnię 2. ligi –  Miedziowych Lubin (63:10). Hegemoni natomiast pauzowali, spokojnie ładując akumulatory i szlifując rozwiązania taktyczne, które mogą okazać się kluczowe w decydujących starciach.

– Cieszymy się, że wreszcie zagramy na swoim boisku, tego najbardziej brakowało nam przez zimę. Granie przy wsparciu naszych wspaniałych kibiców, zawsze dodaje nam dodatkowego kopa. Kibice są naszym 16 zawodnikiem – powiedział prezes klubu Paweł Łętowski.

Ważnym akcentem pierwszego wiosennego spotkania w Mysłowicach będzie honorowe rozpoczęcie meczu wylicytowane przez kibica podczas specjalnej aukcji – w tym dniu rugbyści promować będą działania Fundacji Iskierka, która wspiera materialnie i psychologiczne dzieci ze śląskich oddziałów onkologicznych.

Rugbyści Hegemona Mysłowice serdecznie zapraszają wszystkich kibiców wraz z rodzinami na mecz przeciwko Res Energy Rugby Team Olsztyn, który odbędzie się 7 maja o godzinie 15:00, na stadionie przy ul. Sportowej 2 w Mysłowicach. Wstęp wolny.

Stali bywalcy mysłowickiego Stadionu Rugby wiedzą dobrze, że każdy mecz Hegemona to okazja do dobrej sportowej zabawy spędzonej w rodzinnej atmosferze. Nie inaczej będzie w maju.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search