Sport

Święto Siatkówki Plażowej!

Przez trzy dni od piątku 27 sierpnia do niedzieli 29 sierpnia na terenie Parku Słupna, rozegrano "Orlen Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej! Pomimo, iż pogoda wciąż płatała figle, to cały turniej wypadł znakomicie. Organizatorzy spisali się na przysłowiowy medal, ale  nie zawiedli też fani siatkówki.

W niedzielę na boiskach za tzw. wałem, odbyły się również Mistrzostwa Mysłowic w badmintonie plażowym i siatkówce plażowej. Nagrody wręczał Prezydent Dariusz Wójtowiczwraz z Dyrektorem MOSiR  Karolem Pawlikiem.

Katarzyna Kociołek / Kinga Wojtasik oraz Jakub Zdybek / Paweł Lewandowski to triumfatorzy tegorocznych Orlen Finałów Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. 

- Tytuł mistrzowski dla eksportowego duetu Katarzyna Kociołek/Kinga Wojtasik jest jak najbardziej zasłużony. W Mysłowicach drużyna ORLEN Teamu nie przegrała żadnego seta, a rywalki do spotkań z naszymi reprezentantkami podchodziły z odpowiednim szacunkiem - relacjonują na stronie Polsatu Sport sprawozdawcy, którzy na żywo przekazywali wiadomości widzom TV.

- W męskim turnieju doszło do sensacji. Nasz "kombinowany" olimpijski duet Michał Bryl/Bartosz Łosiak był faworytem finałowego starcia. Łosiak (w duecie z Piotrem Kantorem) po występach w Tokio sięgnął po brązowy medal rozgrywanych w Wiedniu mistrzostw Europy. Michał Bryl na igrzyskach grał w parze z Grzegorzem Fijałkiem. Faworyci niespodziewanie nie sprostali nadzwyczaj zdeterminowanym rywalom – drużynie Jakub Zdybek/Paweł Lewandowski. Wyniki setów pierwszego i trzeciego dowodzą, że wielki finał zasługiwał na przymiotnik "wielki"

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search