Sport

To już 29 edycja!Mysłowicki MOSiR zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w Memoriale Jerzego Chromika

Tegoroczna edycja wnosi parę nowości, bieg główny będzie liczyć 15 km. Dodatkowo dla wszystkich zapalonych biegaczy, którzy również pragną uczestniczyć w tym fantastycznym sportowym wydarzeniu i skompletować trofeum Trójkąta Trzech Cesarzy, a dystans 15 km jest jeszcze zbyt wymagający, organizatorzy proponują udział w biegu rekreacyjnym na dystansie 5 km.

- Zależy nam, aby całe rodziny mogły uczestniczyć w organizowanym przez nas wydarzeniu sportowym, dlatego oprócz dorosłych, dzieci oraz młodzież będą mogli spróbować swoich sił - wyjaśniają organizatorzy.

Tradycyjnie młodzi lekkoatleci będą rywalizować na dystansach: 150 m, 400 m i 800 metrów, i otrzymać piękny, przygotowany specjalnie dla nich medal. 29 Memoriał Jerzego Chromika to wydarzenie, podczas którego każdy znajdzie coś dla siebie.

Zasady uczestnictwa, kategorie wiekowe i inne szczegółowe informacje, zawarte są w Regulaminie 29 Memoriału Jerzego Chromika, zamieszczonym na stronie: MOSiR w zakładce - Dokumenty.

Triada Trójkąta Trzech Cesarzy 2021

- Trójkąt Trzech Cesarzy był miejscem wyjątkowym. Do zakończenia pierwszej wojny światowej był znany niemal w całej Europie. Dzisiaj już trochę zapomnianemu swoistemu pomnikowi historii pragniemy przywrócić dawny blask oraz rozpoznawalność - dodają organizatorzy. - Dlatego w naszych głowach zrodził się pomysł na unikatowy, na skalę naszego województwa, projekt. Łącząc siły z naszymi sąsiadami: Sosnowcem oraz Jaworznem, po miesiącach wytężonej pracy, wspólnych spotkaniach i dyskusjach, powołujemy do życia Triadę Trójkąta Trzech Cesarzy.

Trzy biegi - jedno trofeum, każdy z uczestników, który ukończy trzy biegi organizowane przez: Mysłowice, Sosnowiec i Jaworzno uzyska tytuł zdobywcy Triady Biegowej Trójkąta Trzech Cesarzy 2021 oraz skompletuje przepiękny medal, który po połączeniu tworzy statuetkę.

 

Trofeum Triady będzie wyglądało imponująco

 Kształt medalu odzwierciedla obecne granice administracyjne miast Mysłowice, Sosnowiec i Jaworzno naniesione na historyczną fotografię Trójkąta Trzech Cesarzy. Punkt połączenia trzech medali z naniesionym zbiegiem rzek Biała i Czarna Przemsza to właśnie historyczne trójstyk trzech zaborów.

Rzeki naniesiono na medal techniką emaliowania. Każdy z medali ma spore wymiary, a bezpłatny ekspozytor do zamontowania kompletu trzech będzie miał wysokość 18 cm.

Żeby zdobyć trofeum Triady Trójkąta Trzech Cesarzy 2021 trzeba wziąć udział w następujących imprezach biegowych:

- 4. Memoriale Janusza Nabrdalika w Sosnowcu 21 km lub 7 km,

- 25. Międzynarodowym Biegu Ulicznym w Jaworznie 15 km lub 10 km,

- 29. Memoriale Jerzego Chromika w Mysłowicach 15 km lub 5 km.

 Kim był Jerzy Chromik?

20 października 1988 roku w Katowicach w wieku 56 lat umiera wybitny lekkoatleta oraz sportowiec - olimpijczyk, rekordzista świata i starego kontynentu, mistrz Europy, jedenastokrotny mistrz i 23 -krotny rekordzista Polski w biegach średnio i długodystansowych. Rok później MOSiR Mysłowice przeprowadza pierwszy Memoriał poświęcony jego pamięci, a następnie co roku - zawsze jesienią, w okolicach rocznicy jego śmierci - odbywają się kolejne (aż do roku 2008 włącznie), memoriałowe biegi uliczne na dystansie 15 km. Trasa biegu prowadziła z centrum Mysłowic do dzielnicy Kosztowy, gdzie urodził się, wychował, spędził młodość i trenował Jerzy Chromik. Po tej czteroletniej przerwie, od 2013 r. sympatycy biegania znów mogli uczestniczyć w naszym mieście w kolejnych memoriałowych biegach, lecz teraz są to już biegi uliczne.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search