Sport

Triada Trzech Cesarzy

Tegoroczny memoriał Jerzego Chromika odbędzie się w nowej, ponadlokalnej formule. Bieg zaplanowano na 17 października. Miejmy nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie organizatorom, a za siedem miesięcy koronawirus będzie tylko bolesnym wspomnieniem.   To już 28 edycja biegu ulicznego na cześć wielkiego mysłowiczanina: lekkoatlety, sportowca – olimpijczyka, rekordzisty świata, mistrza Europy, jedenastokrotnego mistrza i 23-krotnego rekordzisty Polski w biegach średnio i długodystansowych. Tegoroczna edycja wnosi parę nowości. Bieg główny będzie liczyć 15 km. Dla osób, które mogą mieć problem z pokonaniem tego dystansu, przygotowano pięciokilometrowy bieg rekreacyjny.   - Zależy nam aby całe rodziny mogły uczestniczyć w organizowanym przez nas wydarzeniu sportowym. Dlatego dzieci oraz młodzież będzie mogła spróbować swoich sił na dystansach: 150 m, 400 m i 800 metrów i otrzymać piękny, przygotowany specjalnie dla nich medal. 28 Memoriał Jerzego Chromika to wydarzenie, podczas którego każdy znajdzie coś dla siebie – zapewniają organizatorzy z mysłowickiego MOSiR.   Ale to nie wszystkie atrakcje. Jak wszyscy wiemy, Trójkąt Trzech Cesarzy to miejsce wyjątkowe. Do zakończenia pierwszej wojny światowej był znany niemal w całej Europie. Wraz z rozpadem cesarstw, niemieckiego, austriackiego i rosyjskiego, jego znaczenie zmalało, ale ten symbol minionych, bardzo burzliwych czasów, zasługuje na dawny blask oraz rozpoznawalność. Na ciekawy, bardzo medialny pomysł wpadli animatorzy sportu masowego w Mysłowicach, Jaworznie i Sosnowcu. W tych miastach powołano do życia Triadę Trójkąta Trzech Cesarzy.  

Trzy biegi – jedno trofeum.

  Każdy z uczestników, który ukończy trzy biegi organizowane przez Mysłowice, Sosnowiec i Jaworzno uzyska tytuł zdobywcy Triady Trójkąta Trzech Cesarzy 2020. Skompletowanie i połączenie medali pozwoli utworzy statuetkę.  

Trofeum będzie wyglądało imponująco.

  Kształt medalu odzwierciedla granice administracyjne miast Mysłowice, Sosnowiec i Jaworzno naniesione na historyczną fotografię Trójkąta Trzech Cesarzy. Punkt połączenia trzech medali z naniesionym zbiegiem rzek Biała i Czarna Przemsza to  właśnie historyczne trójstyk trzech zaborów. Rzeki naniesiono na medal będą wykonane techniką emaliowania. Każdy z medali ma spore wymiary, a bezpłatny ekspozytor do zamontowania kompletu będzie miał wysokość 18 cm.   Żeby zdobyć trofeum Triady Trójkąta Trzech Cesarzy 2020 trzeba wziąć udział w następujących imprezach biegowych:
  • 4 Memoriale Janusza Nabrdalika w Sosnowcu 21 km lub 7 km,
  • 25 Międzynarodowym Biegu Ulicznym w Jaworznie 15 km lub 10 km,
  • 28 Memoriale Jerzego Chromika w Mysłowicach 15 km lub 5 km.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search