Rozrywka

Kino Jak Dawniej // Boski porządek

Kino Jak Dawniej ponownie pojawia się w jesiennym repertuarze MOK-u Brzezinki. Cykl, w którym wyświetlamy filmy z głęboką treścią, nierzadko poruszające i wzruszające, skierowany jest do seniorów, ale także np. mam z niemowlętami. Natężenie dźwięku podczas tych seansów jest dostosowane do widowni.

30/09/2021, godz. 10:00

MOK Brzezinka / Laryska 5

wstęp wolny

 

// BOSKI PORZĄDEK (Die göttliche Ordnung) - komedia obyczajowa //

scenariusz i reżyseria: Petra Biondina Volpe

produkcja: Szwajcaria 2017 (96 min)

 

Szwajcaria, 1971r: Nora jest młodą gospodynią domową i matką, która mieszka ze swoim mężem i dwoma synami w spokojnej małej wiosce. Tutaj, na szwajcarskiej prowincji, mało kto odczuwa skutki gigantycznych wstrząsów społecznych, które zostały wywołane wydarzeniami z maja 1968 r., związanymi z falą rewolucji obyczajowej, demonstracjami studenckimi i walką o prawa obywatelskie. Nora nawet nie przeczuwa, że jej życie ulegnie radykalnej zmianie i z kury domowej stanie się feministyczną aktywistką, doprowadzając do przyznania kobietom praw wyborczych. Film inspirowany faktami, opowiadający o drodze Szwajcarek do uzyskania pełni swobód obywatelskich – kolejny w kanonie kina kobiecego po „Niezłomnych” i „Sufrażystce”.

Wydarzenie zostanie przeprowadzone w reżimie sanitarnym - obowiązuje nakaz zakrywania nosa oraz ust, dezynfekcja dłoni oraz dystans społeczny. MOK zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia w razie zaostrzenia obostrzeń.

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search