Rozrywka

Nowe atrakcje na rynku

Różnorodna oferta wydarzeń na mysłowickim rynku przyciąga mieszkańców, którzy chętnie wpadają tu na koncerty, spektakle teatralne czy po prostu posiedzieć z bliskimi w strefie relaksu. Od kilku dni w sercu naszego miasta możemy też zaznajomić się z historią regionu i przyjemnie spędzić czas w nowo otwartej Poczekalni.

Zawitały do nas złote kontenery z wystawą mówiącą o powstaniach śląskich. Kontenery są nowoczesne, multimedialne, klimatyzowane – mówi Michał Skiba, dyrektor Mysłowickiego Ośrodka Kultury.

Mieszczą wystawę multimedialną „Ex Silesia Lux”, czyli „Światło ze Śląska”, przygotowaną z okazji 100-lecia powstań śląskich przez katowicką instytucję kultury Ars Cameralis i Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Wystawa gościła m.in. w Katowicach, Pszczynie czy Żorach, a do 2 sierpnia można ją oglądać u nas. Kontenery będą otwarte codziennie w godz. 14-18 oraz w weekendy podczas wydarzeń organizowanych na rynku.

W letnie piątki, soboty i niedziele będzie można odwiedzić także Poczekalnię, czyli miejsce, które powstało u zbiegu rynku i ul. Grunwaldzkiej w ramach projektu „Mysłowice alternatywnie”. Spędzicie tu czas w wygodnych kinowych fotelach, w otoczeniu o filmowym charakterze, np. czekając na koncert.

Jeżeli zakupimy cokolwiek u jakiegokolwiek przedsiębiorcy na rynku, możemy z tym przyjść tutaj do środka, posiedzieć ze znajomymi, zagrać w planszówki, które tutaj również się znajdują – zachęca Jacek Duda, pomysłodawca projektu „Mysłowice alternatywnie”.

Jednak najważniejszym celem, jaki ma spełnić Poczekalnia, jest wyeksponowanie pustych lokali na Starym Mieście, których jest niestety dosyć sporo.

Po ostatnich latach przedsiębiorcy nam się wynieśli, a projekt „Mysłowice alternatywnie” ma na celu przede wszystkim ożywić Stare Miasto. Udało nam się ściągnąć ludzi, mamy już naturalny ruch ludzi na Starym Mieście. Teraz musimy przyciągnąć przedsiębiorców. Żeby to zrobić, musimy im pokazać, czym dysponujemy, pokazać walory tych miejsc i namówić do tego, żeby takie miejsca kupowali bądź najmowali – tłumaczy Jacek Duda.

Poczekalnia będzie otwarta w piątki w godz. 17-24, w soboty między 12 a 24 i w niedziele od 12 do 20.

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search