Rozrywka

O ekologii przy muzyce!

Inauguracja „Koncertową ekologię” w niedzielę, 30 sierpnia na Rynku w Mysłowicach!

Zapraszamy na wspólne popołudnie z teatralną opowieścią dla dzieci „Król Maciuś” w wykonaniu O!Teatru (godz. 15:00) oraz atrakcjami dla małych i większych – zabawami, quizem, warsztatami (16:00-18:00). - „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem” - powiedział Konfucjusz. Dlatego wraz z instruktorami i artystami zbudujemy wymarzone ekomiasto, a także spróbujemy się w naturalnej sztuce cyrkowej. Uwolnimy też nasze głosy i poznamy nieco tradycyjnych pieśni z zespołem Kuczeryki (zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Starsi będą mieli szansę posłuchać i podyskutować z ekspertami Ze Stowarzyszenia Wolnej Herbaty o godz. 14:00 w Mysłowickim Ośrodku Kultury o sprawach związanych z ochroną środowiska. Dotkniemy kwestii segregacji odpadów, wprowadzenia do zero waste, smogu, ochrony zasobów wodnych, racjonalnego korzystania z surowców. Przygotowana zostanie także strefa gastronomiczna.

O godzinie 18:00 wreszcie będzie okazja, by wziąć udział w długo oczekiwanym w Mysłowicach Rodzinnym Koncercie Ani Brody. To jeden z najoryginalniejszych głosów na polskiej scenie muzycznej. Wielbiciele muzyki tradycyjnej i folkowej pamiętają jej niezapomniany, charakterystyczny tembr przede wszystkim z dokonań Kapeli Brodów, której współtwórcą była przez wiele lat. Ania to piosenkarka, cymbalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Posługuje się techniką śpiewu „białego”. Tworzy bardzo różnorodną w formie, nieprzewidywalną w stylu, absolutnie unikalną muzykę marzeń i wrażeń. Świetnie bawi się głębokim brzmieniem swojego głosu, siłą słowa, magią nieoczywistej melodii. Jest sama w sobie osobnym gatunkiem muzycznym. Przekracza granice wyznaczone przez kierunki w muzyce takie jak etno, jazz, folk, pop, muzyka dla dzieci. Kształtuje duchową stronę tradycyjnej muzyki polskiej. Mistrzyni gry na cymbałach wileńskich, uderzanym instrumencie strunowym, który przywędrował do nas z Azji. Nagrywa dla telewizji, radia, teatru, występuje na wielu festiwalach w kraju i zagranicą. Półfinalistka 8 edycji Mam Talent.

 Wydarzenie organizowane przy wsparciu Mysłowickiego Ośrodka Kultury.

 ZAPISY NA WARSZTATY ŚPIEWU BIAŁEGO: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Realizatorem cyklu spotkań pt. „Koncertowa ekologia” jest Fundacja W To Mi Graj w ramach I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wszystkie wydarzenia realizowane są zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. Liczba miejsc ograniczona.

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search