Rozrywka

O Trójkącie Trzech Cesarzy

W niedzielę o godz. 17,  już po raz trzeci, spotkamy się na Rynku w Mysłowicach, aby poznać historię naszego miasta. Tym razem przeniesiemy się do XIX wieku i dowiemy się więcej o wyjątkowym miejscu, jakim był Trójkąt Trzech Cesarzy.

Artyści teatralni i kabaretowi ze Zbigniewem Stryjem na czele przygotowali z okazji 660-lecia Mysłowic cykl mini spektakli plenerowych opowiadających o historii miasta. W niedzielę o godzinie 17 będziemy mogli poznać kolejny, przedstawiony w zabawny sposób, fragment bogatej historii naszego miasta. Aktorzy podczas spektaklu zatytułowanego „Tyjater elwrów – łosprowki ło Mysłowicach” opowiedzą o Trójkącie Trzech Cesarzy, czyli o niezwykłym miejscu, w którym spotykały się granice trzech mocarstw – Rosji, Austrii i Prus.

Forma scenicznych opowieści nawiązuje do przedwojennych przedstawień ulicznych tworzonych przez elwrów i muzykantów, grywanych na placach i w parkach. Zabawny przekaz, prócz rozrywki w sposób nienachalny przekazuje widzom garść wiedzy historycznej na temat własnego miasta.

 

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search