Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 4 października 2023 11:18
PRZECZYTAJ!
Reklama

Zwyciężyła Amelia Szelest i jej taneczne show

18 uczestników, 15 występów, 4 nagrody główne i 1 Grand Prix – tak w największym skrócie wygląda podsumowanie  finału 15 konkursu „Mysłowice mają talent”.
Zwyciężyła Amelia Szelest i jej taneczne show

Konkurs „Mysłowice mają talent” należy do kultowych miejskich imprez. W niewielu miastach organizowane są tego typy wydarzenia. Być może w innych miejscowościach nie ma  utalentowanej młodzieży albo ludzi, którzy potrafią zorganizować taki konkurs. W Mysłowicach nie brakuje jednego ani drugiego. Tegoroczna edycja była małym jubileuszem więc nic dziwnego, że poprzeczka rywalizacji została zawieszona na tak wysokim poziomie.  Podczas 15 finału dominowały taniec i akrobatyka, choć nie zabrakło popisów instrumentalnych i wokalnych.  O tym, jak różnorodne są mysłowickie talenty świadczył też występ kabaretowy oraz prezentacja samodzielnie stworzonego…stroju cosplayowego.

Obrady jury były niezwykle burzliwe. W jego skład weszli:  tancerka Małgorzata Mazurkiewicz, tancerka i wokalistka Agnieszka Łazarczyk oraz akordeonista Marcina. Przyznano cztery nagrody główne w trzech kategoriach wiekowych oraz jedną Grand Prix. W kategorii klas 1-4 najlepsza okazała się Paula Górna. Wśród klas 5-8 przyznano  dwie równorzędne nagrody główne, które trafiły do Anny Koźlik i Edyty Sobczak. W grupie szkół ponadpodstawowych bezkonkurencyjny okazał się duet: Hanna Bober i Jakub Wolski. Najważniejszą nagrodę, czyli Grand Prix całego finału zdobyła Amelia Szelest. 

Galę uświetniły także występy szkoły tańca Move Senses oraz laureatki zeszłorocznej edycji „Mysłowice Mają Talent” Zosi Stawickiej z zespołem.

Finaliści

 klasy 1-4:

Maja Niemiec – taniec gimnastyczny z szarfą
Luiza Ovcharova – akrobatyka
Alicja, Jan i Marysia Więcławkowie – kabaret „Spytaj matkę”
Paula Górna – taniec współczesny (Nagroda główna)
Mikołaj Traciński – gra na pianinie

klas 5-8:

Anna Koźlik – śpiew (Nagroda główna)
Julia Nowak – taniec współczesny
Marta Fic – gra na skrzypcach
Edyta Sobczak – taniec hip-hop (Nagroda główna)
Amelia Szelest – show dance (Grand Prix)

szkoły ponadpodstawowe:

Alicja Bilewicz – śpiew
Agata Jeleń – taniec modern
Zuzanna Bagan – prezentacja samodzielnie stworzonego stroju
Oliwia Kotara – śpiew
Hanna Bober i Jakub Wolski – taniec towarzyski (Nagroda główna)

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama