Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 30 maja 2023 00:47
Reklama

Sport

Rolkarze opanują Mysłowice
Rolkarze opanują Mysłowice

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mysłowicach we współpracy ze towarzyszeniem Kulturalno-Sportowym „Green” powraca z rolkowo-odlotową imprezą. Już 4 czerwca z okazji Dnia Dziecka i Dnia Organizacji Pozarządowych w Parku Słupna - pasjonaci jazdy na rolkach będą mogli, w ulubiony dla siebie sposób, przemierzyć ulicę miasta Mysłowice. Dwie trasy, dwa poziomy trudności, jedna wielka rolkowa zabawa… po pokonaniu tras przejazdu wspólne ognisko, oczywiście w Parku Słupna!

Wczoraj, 13:03
MTB Mysłowice na rowerowe zakończenie wakacji
MTB Mysłowice na rowerowe zakończenie wakacji

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mysłowicach wraz UKS Chromik Mysłowice zapraszają na 3 edycję wyścigu rowerowego MTB Mysłowice 2023 o Puchar Prezydenta Miasta.

26.05.2023 10:26
Plażowe granie wraca do Mysłowic.
Plażowe granie wraca do Mysłowic.

Cykl turniejów siatkówki plażowej Plaża Open wraca po czterech latach na teren Parku Słupna.  Najlepsze krajowe pary plażowe kobiet i mężczyzn  zagrają w Mysłowicach w pierwszy weekend czerwca.

23.05.2023 10:14
Dobra forma naszych Mastersów
Dobra forma naszych Mastersów

Mysłowice dobrze zaprezentowały się podczas wiosennych wyścigów kolarskich. Mastersi Górnika 09 Mysłowice zajęli czołowe miejsca w swoich kategoriach w wyścigu Molo Osiek Race.

18.05.2023 09:25
50 CROSS Mysłowicki w nowej formule
50 CROSS Mysłowicki w nowej formule

Długi weekend rozpoczęliśmy z iście sportowym przytupem. W Parku Słupna odbyła się jubileuszowa 50 edycja CROSSU Mysłowickiego w biegach przełajowych. To impreza, która wypracowała sobie zasłużoną renomę w całej Polsce. Do tej pory z przeznaczeniem głównie dla rywalizacji klubowej, w tym roku skupiająca się w większym stopniu na rekreacji i dobrej zabawie. Zawody biegowe dostępne dla wszystkich, którzy kochają biegać i czerpią z tego radość.

05.05.2023 11:35
Na koniec majówki Hegemoni zmierzą się ze Spartanami
Na koniec majówki Hegemoni zmierzą się ze Spartanami

6 maja o godzinie 14:00 Hegemon Mysłowice rozegra swój ostatni domowy mecz fazy zasadniczej w pierwszej lidze rugby. To spotkanie XIII kolejki I ligi rugby 2022/2023.

28.04.2023 10:27
Mysłowicki policjant popłynął po złoto
Mysłowicki policjant popłynął po złoto

Sierżant Paweł Jankowski, policjant z mysłowickiej komendy, wywalczył cztery złote medale podczas XVII Mistrzostw Dolnego Śląska w Pływaniu Masters. W zawodach wzięło udział 144 uczestników.

21.04.2023 07:36
Szachowali na Śląsku
Szachowali na Śląsku

Drużyna UKS Pionier Jastrzębie-Zdrój zwyciężyła w tegorocznych rozgrywkach Tauron Ligi Szachowej Drużynowych Mistrzostw Śląska Seniorów. Drugie miejsce zajął Miejski Klub Szachowy w Rybniku, a trzecie KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice.

13.04.2023 09:40
Ruszyły zapisy na 31 Memoriał Jerzego Chromika
Ruszyły zapisy na 31 Memoriał Jerzego Chromika

Już za kilka miesięcy startuje największa impreza biegowa w Mysłowicach. Tym razem ponownie łączymy siły z naszymi sąsiadami – Jaworznem i Sosnowcem, by zorganizować niezapomniane wydarzenie sportowe. 31 Memoriał Jerzego Chromika, już po raz trzeci, wejdzie w skład Triady Trójkąta Trzech Cesarzy.

06.04.2023 06:20
Bolesna lekcja rugby od Łodzi dla Mysłowic
Bolesna lekcja rugby od Łodzi dla Mysłowic

Hegemoni nie potwierdzili niestety niezłej formy z meczu z Legią i w pierwszym wiosennym spotkaniu wyjazdowym zostali sromotnie ukarani przez Budowlanych Commercecon Łódź.

29.03.2023 12:42
Na straży miasta i polskich kickbokserów
Na straży miasta i polskich kickbokserów

Sebastiana Stachonia nie trzeba przedstawiać w Mysłowicach, a teraz będzie znany w całej Polsce.

24.03.2023 08:32
Młodzi rugbyści wybudzili się z zimowego snu i przepędzili zimę
Młodzi rugbyści wybudzili się z zimowego snu i przepędzili zimę

W niedzielę młodzi rugbyści zmierzyli się w Mysłowicach w pierwszym turnieju w ramach Mistrzostw Śląska Dzieci i Młodzieży. W turnieju udział wzięło ponad 120 uczestników z 7 klubów, którzy rywalizowali ze sobą w 4 kategoriach wiekowych. Mecze rozgrywane były na 3 boiskach jednocześnie. W większości przypadków były to pierwsze mecze młodych zawodników na murawie, po zimie spędzonej na treningach w salach.

22.03.2023 12:32
Hegemon dalej bez wygranej. Teraz czas na młodszych rugbystów
Hegemon dalej bez wygranej. Teraz czas na młodszych rugbystów

- Kolejny mecz to kolejne doświadczenie, dla którego warto było walczyć! – słyszymy zaraz po meczu z ust zawodników Hegemona Mysłowice. Tym razem rugbyści z Mysłowic musieli stawić czoła nie tylko doświadczonym przeciwnikom, ale także pogodzie. Śnieżyca, temperatura około 0 stopni i wszechobecne błoto z pewnością nie ułatwiały gry. Jednak prawdziwych rugbystów nawet pogoda nie potrafi zniechęcić do gry, co jest świadectwem ich determinacji i woli walki do ostatniego gwizdka.

16.03.2023 13:06
Uczennice I LO mistrzyniami Mysłowic w handballu
Uczennice I LO mistrzyniami Mysłowic w handballu

Odbyły się finały miejskie dziewcząt w piłce ręcznej szkół ponadpodstawowych. W hali widowiskowo-sportowej na Bończyku zmierzyły się uczennice I Liceum Ogólnokształcącego oraz II Liceum Ogólnokształcącego.

03.03.2023 07:36
Za nami pierwszy Mysłowicki Rugby Maras
Za nami pierwszy Mysłowicki Rugby Maras

Za nami pierwszy towarzyski turniej, który Hegemoni nazwali Mysłowicki Rugby Maras. Turniej ten z pewnością zapadnie w pamięci uczestnikom, głównie za sprawą kapryśnej pogody, która zmieniała się co pięć minut. Zgodnie z nazwą turnieju, nie zabrakło też typowego dla rugby błota, które zdecydowanie dostarczyło uczestnikom dodatkowych wrażeń. Głównym celem tego towarzyskiego turnieju było przygotowanie zespołów do nadchodzącej rundy wiosennej.  Do rozgrywek ligowych najszybciej powrócą Hegemoni, bowiem już 11 marca podejmą na swoim boisku Legię Warszawa. Łącznie w turnieju udział wzięły 4 zespoły: juniorzy Juvenii Kraków oraz seniorskie zespoły Hegemona Mysłowice, Rugby Wrocław i Rugby Club Hawierzów. Pogoda, ale i różnorodni rywale grający na co dzień w różnych ligach sprawili, że każdy mecz miał zupełnie inny charakter. Była to świetna okazja do wymiany doświadczeń i sprawdzenia przed startem sezonu swoich strategii gry. Turniej zasłużenie wygrali najmłodsi zawodnicy – juniorzy Juvenii Kraków, którzy świetnie poradzili sobie z pogodą i starszymi przeciwnikami. Jak przyznają organizatorzy - mimo że pogoda spłatała im figla, to już myślą, by tarmoszenie w marasie stało się cykliczne. Już w pierwszej edycji, i przy fatalnych warunkach pogodowych, na boisku pojawiło się niemalże stu rugbystów, co bardzo dobrze rokuje na przyszłość. - Właśnie takie imprezy jak Mysłowicki Rugby Maras są w moim przekonaniu esencją tego sportu. Bez zbędnego nadęcia, na luzie, przyjść powalczyć między sobą, a później wspólnie pogawędzić i pożartować. Poza aspektem integracyjnym, nie możemy zapomnieć o wartości sportowej jaką wyniosły z tego wydarzenia wszystkie zespoły. Możliwość rywalizacji z różnymi przeciwnikami w rugby 15-osobowym w ciągu jednego dnia jest praktycznie niespotykana w naszym kraju. Skrócony czas gry w pojedynczym meczu umożliwił sprawdzenie się każdego zespołu z trzema, jakże różnymi, przeciwnikami. Każdy z trenerów zebrał masę wiedzy na temat formy swojego zespołu po okresie zimowym - podsumował turniej prezes Hegemona Mysłowice, Tomasz Penkal.fot. Iwona Rozynek

01.03.2023 13:09
Przebiegł maraton w Dubaju
Przebiegł maraton w Dubaju

Kierownik gospodarki materiałowej w kopalni Mysłowice-Wesoła Ireneusz Niezgoda wrócił z Dubaju, gdzie przebiegł swój 26 maraton w życiu. Ireneusz Niezgoda na koncie ma już Koronę Maratonów Polski oraz maratony na wszystkich kontynentach oprócz Antarktydy. Tam także planuje biec. Towarzyszy mu córka, którą zaraził pasją biegania.

28.02.2023 08:08
Mysłowicki Cross w nowej formule.
Mysłowicki Cross w nowej formule.

29 kwietnia powraca do Parku Słupna Cross Mysłowicki pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Mysłowice Dariusza Wójtowicza.

21.02.2023 10:17
Mysłowicki policjant czterokrotnym mistrzem Polski w pływaniu
Mysłowicki policjant czterokrotnym mistrzem Polski w pływaniu

Policjant z mysłowickiej komendy - sierżant Paweł Jankowski - wywalczył cztery złote medale podczas Zimowych Mistrzostw Polski w Pływaniu Masters w Poznaniu. W zawodach, które odbyły się w dniach od 16 do 18 grudnia, wzięło udział 454 uczestników. To nie pierwsze i mamy nadzieję, nie ostatnie sukcesy sportowe Pawła...

22.12.2022 11:48
Jeden z największych treningów rugby w województwie śląskim za nami
Jeden z największych treningów rugby w województwie śląskim za nami

Hegemon Mysłowice od dawna udowadnia, że rugby to dyscyplina sportu, która łączy, a nie dzieli. Teraz dzięki współpracy klubów z województwa śląskiego i małopolskiego w ramach Projektu Południe można jeszcze więcej. Trening z Mistrzem to właśnie jeden z pierwszych efektów tej współpracy.

14.12.2022 08:24
Bardzo udany debiut UKS Karkosz Team
Bardzo udany debiut UKS Karkosz Team

UKS Karkosz Team pokonał około 3600 km by wziąć udział w siedmiu turniejach organizowanych w miastach: Bytom, Warszawa, Kąty Wrocławskie, Olomouc-Czechy, Gdańsk, Poznań i na zakończenie Opole. Udział we wszystkich zawodach wzięło około 2600 zawodników z 190 klubów z Polski, Czech, Gruzji, Litwy, Łotwy, Słowacji i Ukrainy. Zawodnicy z UKS Karkosz Team jako debiutanci w tak mocnej lidze uplasowali się w końcowej klasyfikacji drużynowej na VI miejscu i zdobyli mnóstwo medali!

09.12.2022 08:36
Trening z kapitanem reprezentacji Polski - Piotrem Zeszutkiem
Trening z kapitanem reprezentacji Polski - Piotrem Zeszutkiem

Nie lada gratka szykuje się dla miłośników rugby z południa Polski. Do Mysłowic przyjedzie kapitan reprezentacji Polski w rugby 15-osobowym - Piotr Zeszutek.

05.12.2022 08:12
Reklama