Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 23:18
PRZECZYTAJ!
Reklama

Sportowe podsumowanie tygodnia

Mysłowiccy sportowcy w minionym tygodniu mieli kolejną okazję do zaprezentowania swoich umiejętności.
Sportowe podsumowanie tygodnia

Siatkówka:
W zeszłą środę dzielne lwice z Silesia Volley odbyły match day, gdzie pokonały swoje rywalki z drużyny KS Polonia Łaziska Górne. W ligowej tabeli dopisały dzięki swoim umiejętnością kolejne cenne 3 punkty.

Drugi tydzień Sportowej Feriady w MOSiR rozpoczął się Turniejem siatkówki. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych. W minisiatkówce wystartowało 12 zawodniczek podzielonych na 4 zespoły. Najlepsze zawodniczki to Natalia Szarek, Wiktoria Wojtynek, Edyta Piasta. Młodziczki rywalizowały z zespołów Lechia Volleyball Mysłowice i Silesia Volley. 7 zespołów rozegrało 21 spotkań – a najwięcej punktów zdobył zespół – Oliwia Podolska, Milena Rotko i Inga Pęcak. Wśród 5 zespołów chłopców ostatecznie najlepszym teamem zostali bracia Konrad i Nikodem Stolorz.

Zapasy:
Czterech zawodników z Siła Mysłowice w ten weekend wzięło udział w zgrupowaniu Kadry Wojewódzkiej Kadetów w zapasach : Oskar Borkowski, Nikolas Wicher, Olaf Proksa, Kamil Kostorz. Dwóch z nich zakwalifikowało się na obóz Kadry Narodowej Kadetów: Oskar Borkowski, Nikolas Wicher. Natomiast Wiktor Proksa otrzymał powołanie do Kadry Narodowej Juniorów w zapasach.

To wielkie wyróżnienie dla zawodników oraz uznanie ich ciężkiej pracy.

Rugby:
W sobotę Hegemon Rugby zorganizował Trening Otwarty, podczas którego można było sprawdzić swoje siły pod okiem trenerów, a także spędzić dzień z Hegemonami i poznać ich ducha walki oraz pozytywną atmosferę.

Piłka nożna:
W sobotę odbył się III mecz sparingowy seniorów z Unia Kosztowy z Miejskim Klubem Sportowym Siemianowiczanka. Zawodnicy dali z siebie wszystko, remisując rozgrywkę na boisku gospodarzy.

W niedzielę Miejski Klub Sportowy G09 Mysłowice odbył mecz sparingowy, w którym zremisował 1:1 z zawodnikami KS Siódemka Tychy.

Przez cały weekend odbywały się futsalowe pojedynki w ramach Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Mężczyzn – Półfinał D, podczas których gościliśmy w mieście zawodników z całej Polski.

Dodatkowo Kluby Miejski Klub Sportowy G09 Mysłowice i Piosek Team Mysłowice połączyły siły i w czasie ferii odbywają wspólne treningi, w których zawodnicy szkolą się ze sztuk walk bokserskich.

Piłka ręczna:
Gratulacje dla zawodników MKS WiRy Siódemka Mysłowice, którzy w ramach rozgrywek w II Lidze Mężczyzn w niedzielę rozegrali mecz z Handball Stal II Mielec. Duża determinacja, talent i energia pozwoliła mysłowickim zawodnikom uzyskać wynik 25:29, tym samym zdobywając 3 cenne punkty w tabeli ligowej.

Ju-jitsu:
Zawodniczka z Roan Fight Club Mysłowice – Alicja Roszer wzięła udział w Gali Project Roll Jiu-Jitsu w piątek w miejscowości Czerwionka -Leszczyna. Walka w kategorii 45 kg No Gi była efektowna i wyrównana, jednak mysłowicka zawodniczka została pokonana przez rywalkę – Polę Raczyńską z Shark Top Team Bytom.

Steel dart:
W piątek odbył się Turniej Steel Darta w ramach Sportowej Feriady. W Mysłowicach ta dyscyplina zyskuje coraz większą sławę. Wyniki turnieju:

1. Sebastian Tryfanów,

2 .Krystian Cebula,

3. Artur Senaczek,

4. Daniel Chrost,

5. Marek Świtek,

6. Damian Hajduk,

7. Sebastian Chaiński,

8. Przemysław Solorz.

Morsowanie:

Jak co niedzielę weterani morsowania z Mors Hubertus korzystali z dobrodziejstw natury i kąpali się w stawie. Jest to już tradycja niedzielnych poranków w sezonie zimowym.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama