Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 kwietnia 2024 00:35
PRZECZYTAJ!
Reklama

Coraz mniej Polaków chce pracować za granicą

Polacy nadal wyjeżdżają do pracy za granicę, ale mniej chętnie i w inne miejsca niż jeszcze kilka lat temu. Z emigracyjnej czołówki wypadła m.in. Wielka Brytania.
Coraz mniej Polaków chce pracować za granicą

Autor: Canva

Jak wynika z raportu serwisu transportowego Clicktrans, to Niemcy, Holandia i Hiszpania stały się głównymi kierunkami wyprowadzek z Polski. Zmiana jest konsekwencją m.in. Brexitu, który utrudnił obcokrajowcom osiedlanie się i podejmowanie tam pracy. 

Moda migracyjna się zmienia 

W ubiegłym roku – wynika z raportu Clicktrans – więcej osób zdecydowało się na przeprowadzkę do Polski niż na opuszczenie kraju. To oznacza, że coraz mniej z nas przedkłada pieniądze nad rodzinę. 

Wzrost liczby przeprowadzek do Polski o 3 p.p. w stosunku do 2022 roku oraz spadek wyprowadzek z kraju o również o 3 p.p. świadczy o zmieniających się trendach migracyjnych. 

Jest to udział wyższy niż w latach 2018-2021, kiedy wynosił od 25 do 29 proc. Teraz wynosi 39 proc.

Przeprowadzki w kilogramach

Interesującym aspektem raportu jest także analiza wagowa zleceń przeprowadzkowych. W 2023 roku zlecenia krajowe w przedziale od 100 do 600 kg stanowiły 64 proc. wszystkich zleceń, co oznacza wzrost o 3 p.p. w porównaniu do roku poprzedniego. 

Podobną tendencję było widać w przypadku przeprowadzek międzynarodowych, gdzie zlecenia w przedziale 100-600 kg również zyskały na popularności – stanowiły 58 proc. wszystkich usług.

Mniej popularne okazały się przeprowadzki powyżej tony. To tylko 10 proc. zleceń.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama