wtorek, 30 kwietnia 2024 20:07
PRZECZYTAJ!
News will be here

Hegemon Mysłowice z piątym zwycięstwem w sezonie

Początek meczu był bardzo nerwowy w wykonaniu drużyny z Mysłowic, co zaowocowało dwoma kopami karnymi dla przeciwników. Najwidoczniej wcześniejsza porażka z AZS AWF Warszawa zostawiła po sobie ślad w głowach zawodników ze Śląska. Jednak widać było, że z każdą kolejną minutą meczu Hegemoni nabierali coraz większej pewności siebie. Na przerwę schodzili już przy stanie 8:6.

Druga połowa spotkania była zdecydowanie bardziej spokojna w wykonaniu Hegemonów. Wróciła pewność siebie, której brakowało na początku spotkania, co zaowocowało kilkoma akcjami zakończonymi punktami. W tej części meczu zawodnicy Hegemona Mysłowice imponowali nie tylko efektywnością w ataku, ale także solidną grą obronną, co pozwoliło im kontrolować przebieg meczu i ograniczyć możliwości drużyny z Rumi. Hegemon Mysłowice wygrał to spotkanie wynikiem 30:6 i dzięki tak wysokiej wygranej zespół zdobył pierwszy w tym sezonie punkt bonusowy w tabeli.

Najlepszy zawodnik meczu Mariusz Kisiel po meczu powiedział: „Wysoka wygrana chociaż trzeba przyznać, iż nie przyszła ona nam łatwo. Początek spotkania był dość nerwowy, pełno było niewymuszonych błędów po naszej stronie. Za to końcówka pierwszej połowy oraz druga część meczu była już zdecydowanie lepsza. Cały zespół ciężko pracował na to zwycięstwo. Hegemon Mysłowice jako drużyna robi postępy, które, zwłaszcza w porównaniu z ubiegłym sezonem, widać gołym okiem. Jedno jest pewne - będziemy dalej z całych sił walczyć o kolejne wygrane.”

Hegemon Mysłowice - RC Arka Rumia 30:6

Punkty Hegemon: Dariusz Janik 15 (P, 2pd, 2K), Marek Odoliński 5 (P), Marcin Olszewski 5 (P), Szymon Krupa 5 (P).
Punkty Arka: Karol Skrzypiński 6 (2K).
Żółte kartki: Jakub Smoliński, Damian Stawicki, 2x Adam Idzi (wszyscy Arka).
Czerwona kartka (w konsekwencji drugiej żółtej): Adam Idzi (Arka).

Sędziowali: Filip Kuniczkowski, Mateusz Ingarden, Adrian Pawlik

Hegemon Mysłowice kontynuuje swoją sportową podróż, gotowy na kolejne wyzwania i walkę o kolejne zwycięstwa. Najbliższym przeciwnikiem rugbystów z Mysłowic będzie beniaminek z Wrocławia. Mecz już w najbliższą sobotę we Wrocławiu.