Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 30 kwietnia 2025 20:27
PRZECZYTAJ!
Reklama

Sprawdź te kosmetyki na wypadające włosy w łojotoku

Wypadanie włosów w łojotokowym zapaleniu skóry to dość częsty problem. Dodatkowo dokuczają również inne objawy jak czerwone plamy, rumiane zmiany, łupież, złuszczający się naskórek, czasami tworzący nawet trudną do usunięcia skorupę. Dodatkowo chorzy narzekają na świąd oraz pieczenie. Okazuje się, że wypadanie włosów w łojotokowym zapaleniu skóry stanowi dla większości największą bolączkę. Gromadzący się na skalpie łój oraz nadmiernie łuszczący się naskórek prowadzi do zatykania porów skóry i ujść gruczołów łojowych. Niestety, ale takie działanie negatywnie wpływa na kondycję włosów. W tym artykule powiemy, jakie produkty będą najskuteczniej radziły sobie z wypadaniem włosów przy ŁZS.
  • 19.03.2025 10:12
  • Autor: Farmacia Verde
Sprawdź te kosmetyki na wypadające włosy w łojotoku

Co to jest łojotokowe zapalenie skóry?

ŁZS to przewlekła choroba skóry, z której nie da się wyleczyć, gdyż ma podłoże autoimmunologiczne – organizm niszczy swoje komórki, działając jakby przeciwko sobie. Do tego czasu nie znaleziono jeszcze ani dokładnej przyczyny tej dermatozy, ani leku, który umożliwiłby całkowite leczenie. Medycyna udostępnia jedynie leczenie objawowe, hamujące postęp choroby.

Schorzenie ma okresy remisji i nawrotów, a charakteryzuje się nadmiernie pracującymi gruczołami łojowymi, które wytwarzają tłusty łój, tym samym stwarzając warunki do rozmnażania się dla drożdżopodobnych grzybów malassezia furfur. Grzyby te stają się lipofilne, tworzą stan zapalny, przez co w kontakcie z potem, wywołują typowe zmiany skórne.

Zobacz też: Seborh – profesjonalne kosmetyki do skóry głowy z łojotokiem

Jakie kosmetyki mogą pomóc na wypadanie włosów w łojotokowym zapaleniu skóry?

Warto szukać wysokiej jakości dermokosmetyków, przeznaczonych do pielęgnacji skóry głowy objętej łojotokowym zapaleniem. Jest to istotne, ponieważ odpowiednio dobrane składniki będą uderzać we wszystkie charakterystyczne objawy choroby. Skalp będzie miał możliwość szybszego zagojenia oraz odnowy, dzięki czemu cebulki i łodygi włosów zakotwiczą się oraz odżywią.

Jakie składniki okażą się skuteczne przy wypadaniu włosów w łojotokowym zapaleniu skóry:

  • Pirokton olaminy – zmiękcza zrogowaciały naskórek, przyspiesza jego wymianę, działa antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo, łagodzi stany zapalne.

  • Siarczek selenu – odkaża, działa bakteriobójczo oraz grzybobójczo.

  • Ichtiol – normalizuje proces wymiany naskórka, regeneruje, silnie działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie.

  • Mocznik – zmiękcza naskórek, pielęgnuje podrażnioną skórę, nawilża, natłuszcza.

  • NMF – to naturalny czynnik nawilżający z mieszanką aminokwasów, odpowiedzialnych za utrzymanie w skórze prawidłowego poziomu wilgoci.

  • Siarka – odkaża, oczyszcza, normalizuje pracę gruczołów łojowych, działa antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo.

  • Olej z czarnuszki – łagodzi zmiany, wspomaga wzrost nowych, zdrowszych włosów.

  • Kwas jabłkowy – nawilża, uelastycznia skórę, wspomaga złuszczanie martwego naskórka, reguluję pracę gruczołów łojowych.

  • Ekstrakt z miłorzębu – wzmacnia naczynia krwionośne, reguluje prawidłowe mikrokrążenie, tonizuje i łagodzi podrażnienia.

  • Ekstrakt z arniki – wzmacnia naczynia krwionośne, działa przeciwzapalnie i antyseptycznie.

Jaka forma kosmetyków będzie najskuteczniejsza?

Dobrym rozwiązaniem jest wybór profesjonalnego zestawu, który umożliwi kompletną pielęgnację, a więc zadziała antybakteryjnie, pozwoli złuszczyć martwy naskórek, zagoi zmiany, a do tego zahamuje łojotok. Sam szampon przeciw wypadaniu włosów w łojotoku może sobie nie poradzić, choć oczywiście ma swoje dobroczynne działanie, jego kontakt ze skórą jest jednak tylko chwilowy. Dobrym rozwiązaniem jest dodatkowo zastosowanie produktu, którego od razu się nie spłukuje, jak płyn, odżywka czy emulsja.

Co istotne emoliencyjne dermokosmetyki można również stosować w kresie remisji, po to, by wyrównywać pracę gruczołów łojowych oraz złuszczanie naskórka. Takie działanie pozwoli na dłuższy czas utrzymać organizm w dobrej formie. Choroba odpowiednio prowadzona, latami może nie dawać o sobie znać.

Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Gdańsk

Zastosowanie wysokiej jakości dermokosmetyków, szczególnie tych w komplecie, umożliwia szybsze uporanie się z wszystkimi dokuczliwymi objawami łojotokowego zapalenia skóry. Łagodne formy produktów o skrupulatnie dobranych składach mogą szybko złagodzić widoczne zmiany i pomóc odzyskać pewność siebie. Zdrowy, odżywiony skalp pozwala również zregenerować się i zakotwiczyć cebulkom, w ten sposób zabezpieczając włosy przed nadmiernym wypadaniem. Co odbija się także na wyglądzie czupryny mówi dr n. med. Igor Michajłowski, dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica

Wybierz profesjonalny szampon na wypadanie włosów, emulsję i płyn przy objawach ŁZS

Seborh to kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy
Kup Seborh w Drogerii Olmed –kliknij
  • Szampon Seborh – z siarczkiem selenu, mleczkiem pszczelim i ichtiolem działa grzybobójczo, zmiękcza i gruntownie usuwa zrogowaciały naskórek. Preparat łagodzi drobne ranki, zaczerwieniania oraz stany zapalne. Szampon wpływa na regenerację skóry, a tym samym wzmacnia cebulki włosów.

  • Emulsja Seborh – ma w sobie np.: olej z czarnuszki, pirokton olaminy i NMF, dlatego szybko goi, zmiękcza oraz wygładza skalp, jak również reguluje pracę gruczołów łojowych. Wpływa pozytywnie na wygląd włosów.

  • Płyn Seborh – znajdziesz w nim ekstrakt z arniki, różne kwasy np. jabłkowy oraz ekstrakt z miłorzębu regeneruje skórę i hamuje łojotok. Ważne, że płyn wspomaga mikrokrążenie oraz wzmacnia naczynia krwionośne, tym samym odżywia mieszki włosowe.

Jak stosować zestaw Seborh?

Szampon Seborh: Na zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.

Emulsja Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

Płyn Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

<

Pielęgnacja skóry głowy z ŁZS

Należy przede wszystkim skontaktować się z dermatologiem i rozpocząć niezbędną terapię. Trzeba być w stałym kontakcie z lekarzem oraz stawiać się na wyznaczone przez niego kolejne wizyty kontrolne, ponadto konieczne jest przestrzeganie wszystkich zaleceń specjalisty.

Lekarz może doradzić również zastosowanie odpowiednich zabiegów medycyny estetycznej, które pomogłyby uporać się problematyczną skórą oraz wypadaniem łodyg.

Należy delikatnie obchodzić się z włosami. Nierozsądne jest stosowanie agresywnych produktów (również tych do utrwalania fryzury), ponieważ zaburzają one pH skóry. Złym pomysłem okazuje się także suszarka z gorącym nawiewem czy stylizacja na gorąco, bo mocno przesusza, podrażnia skórę i prowadzi do jeszcze większego łojotoku.

Podsumowanie

Jeśli chcesz mimo ŁZS cieszyć się bujną czupryną, obowiązkowo kontroluj swój stan u dermatologa. Ważny jest wybór właściwych dermokosmetyków, jak szampon na wypadanie włosów przy łojotoku, ale też innych produktów o bogatym składzie. Będą one mogły działać holistycznie, pozostając nieco dłużej na skalpie.

Materiał partnera


PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama