Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 19 maja 2024 01:00
PRZECZYTAJ!

Grad medali dla Roan Fight Clubu

Niedawno informowaliśmy o tym, że zawodnicy Roan Fight Clubu Mysłowice wrócili z medalami z mistrzostw świata w ju-jitsu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ale na imprezach w naszym kraju także nie mają sobie równych. Za nimi Ogólnopolska Liga Dzieci i Młodzieży oraz Otwarte Mistrzostwa Śląska, z których przywieźli kolejne zdobycze.

W Katowicach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Śląska w ju-jitsu, podczas których mysłowiczanie wywalczyli 19 złotych, 14 srebrnych i 14 brązowych krążków. Uplasowali się tym samym na drugim miejscu klasyfikacji drużynowej mistrzostw, w których wzięło udział 56 klubów i 714 zawodników.

– Troje naszych sportowców zdobyło tytuły najlepszych zawodników w swoich kategoriach wagowych i wiekowych: Judyta Filus, Bartłomiej Drozd i Patryk Dańkowski – informuje Roan Fight Club Mysłowice.

Ale to nie wszystko. Podczas zawodów w Katowicach klub odebrał też puchar za pierwsze miejsce w drużynowej klasyfikacji generalnej Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży. Trofeum jest podsumowaniem zmagań zawodników w szeregu turniejów organizowanych przez Śląski Związek Ju-Jitsu.