Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 23:36
PRZECZYTAJ!
Reklama

Kolejne, rządowe pieniądze dla Mysłowic

Kolejnych 40 mln zł trafi do naszego miasta w ramach 8. edycji „Polskiego ładu”. Miasto zgłosiło do programu 3 wnioski na 12 inwestycji i wszystkie otrzymały wsparcie finansowe.
Kolejne, rządowe pieniądze dla Mysłowic

Pisaliśmy niedawno, że Mysłowice otrzymały 49 mln zł na przebudowę ulic Sosnowieckiej, Boliny i Świerczyny, w ramach rządowego programu wspierania rozwoju stref inwestycyjnych. Na tym nie koniec dobrych informacji. Kolejnych 40 milionów płynie do naszego miasta.  Pierwsza dotacja wynosi 30 mln zł. Wniosek  „Poprawa jakości edukacji i rekreacji wraz z budową schroniska dla zwierząt w mieście Mysłowice” obejmuje kompleksową przebudowę kąpieliska na Słupnej, termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 2 i domu dziecka przy ul. Żeromskiego, budowę schroniska dla zwierząt, dostosowanie budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 do obowiązujących przepisów oraz budowę windy w Szkole Podstawowej nr 7 i przebudowę schodów w Szkole Podstawowej nr 13 z myślą o osobach z niepełnosprawnościami. Kolejnych 8 mln zł miasto chce przeznaczyć na pierwsze etapy remontów ul. Murckowskiej i Granicznej, a 2 mln zł mają pomóc w przebudowach parkingów i dróg dojazdowych do kąpielisk Wesoła Fala, Hubertus i Słupna.

W sumie to 40 mln zł na 12 inwestycji. Każda z nich będzie potrzebowała także wkładu własnego. W zależności od projektu będzie to od 5 do 20% jego całkowitej wartości. Podobnie jak w poprzednich latach, wkłady własne miasto również będzie starało się sfinansować ze środków zewnętrznych. Teraz przed urzędnikami projektowanie poszczególnych inwestycji, które mają ruszać sukcesywnie w przyszłym roku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama