Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 27 maja 2024 07:53
PRZECZYTAJ!
Reklama

15 Koncert w „Piątce”

5 maja na terenie ogrodu przedszkolnego Przedszkola nr 5  odbędzie się wyjątkowy koncert. To już XV edycja tej imprezy , ale druga w plenerze. Wcześniej koncerty odbywały się w murach przedszkola , zazwyczaj w styczniu i nosiły nazwę „Koncert Zimowy w Przedszkolu” . Pomysłodawcą imprezy jest Marek Jałowiecki , nauczyciel Przedszkola nr 5 ale znany bardziej jako autor i kompozytor piosenek dla swoich projektów takich jak Delons , General Stilwell , Ladislav czy Sheila Dog.
15 Koncert w „Piątce”

Marek Jałowiecki pisze też dla innych m.in. dla Tomka Makowieckiego , Myslovitz czy Jacka Kuderskiego. Na przestrzeni lat w „Piątce” wystąpili m.in. Myslovitz , Sztywny Pal Azji , Janek Samołyk , Generał Stilwell , Holy Blue , Iowa Super Soccer i wielu innych.

W trakcie koncertów organizowano licytacje gadżetów związanych z pop kulturą , a dochód z „cegiełek” i licytacji przeznaczano na jakiś szczytny cel.

W roku 2022 pierwszy raz zagrano w pięknym ogrodzie przedszkola. Zagrali Graftmann , Generał Stilwell , Fifidroki. Po raz pierwszy także Przedszkole nr 5 nawiązało ścisłą współpracę z Mysłowickim Ośrodkiem Kultury. Organizacja imprezy plenerowej bez udziału MOK byłaby niemożliwa. Ważne jest też wsparcie Urzędu Miejskiego , który z wielką ochotą pomaga w zorganizowaniu koncertu.

W tym roku, 5 maja od godziny 17.30 w ogrodzie przedszkolnym znowu zabrzmi piękna muzyka. Zagrają Jacek Kuderski , Ola Myszor i Tomek Makowiecki.

Jacek Kuderski to postać najbardziej znana jako muzyk Myslovitz. Jacek nagrywa solowe płyty , ostatnia „Duchy strategicznej gry” ukazała się w ubiegłym roku. To ciepłe brzmienie inspirowane gitarowo – syntezatorowym klimatem lat 80 tych i 90 tych. W tym przypadku ważne są melodie , które „przyklejają” się do słuchacza już po pierwszym przesłuchaniu.

Ola Myszor utalentowana piosenkarka i autorka piosenek. Zaczynała tworzyć swoje piosenki już w wieku 9 lat. Obecnie pracuje nad swoją debiutancką płytą. Jej muzyka to połączenie łagodnego songwritingu z ciemnym światem introwertyków. Ostatnio eksperymentuje z indie popem i indie rockiem. Ola twierdzi , że jej piosenki pochodzą z jej doświadczeń , emocji. Najczęściej przychodzą wtedy kiedy nie może spać.

Tomek Makowiecki to muzyk , kompozytor , piosenkarz i autor tekstów , którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Jego 4 płyty odniosły duży sukces , a ostatnia „Moizm” wyniosła go do świata sztuki . Nowy singiel „Warszawa Wschodnia” jest zapowiedzią nowej , długo oczekiwanej płyty. Piękne brzmienie , które tworzy Tomek wprowadza słuchacza w niesamowity nastrój , a ciekawe , niebanalne teksty sprawiają , że każdy koncert tego artysty jest niezapomniany.

Przedszkole nr 5 w Mysłowicach
Mysłowicki Ośrodek Kultury w Mysłowicach
START : 05.05 .2023 GODZ. 17.30

CENA CEGIEŁKI : 30 zł


Cegiełki do nabycia w dniu koncertu w Przedszkolu nr 5 w Mysłowicach na ul. Armii Krajowej 28. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na renowację ogrodu przedszkolnego.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama