Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 29 maja 2023 23:13
Reklama

Plażowe granie wraca do Mysłowic.

Cykl turniejów siatkówki plażowej Plaża Open wraca po czterech latach na teren Parku Słupna.  Najlepsze krajowe pary plażowe kobiet i mężczyzn  zagrają w Mysłowicach w pierwszy weekend czerwca.
Plażowe granie wraca do Mysłowic.

Plaża Open w mysłowickim Parku Słupna rozgrywana była już w lipcu 2019 roku. Wtedy do naszego miasta zjechały nie tylko najlepsze pary krajowe, ale także kadrowicze. Reprezentacyjny duet Mikołaj Miszczuk i Mariusz Prudel stanął wtedy na najwyższym stopniu podium. Wśród siatkarek najlepsze były Izabela Błasiak i Agnieszka Adamek.

W tym roku w Mysłowicach w ramach Plaży Open rozegrany zostanie trzygwiazdkowy turniej eliminacji mistrzostw Polski. 

Będzie to wydarzenie inaugurujące cały cykl. Co ważne, po rocznej przerwie uczestnicy będą w ramach cyklu walczyć o punkty do rankingu PZPS. 

- Dla zawodników i zawodniczek punkty do rankingu są niezwykle ważne, dlatego też można spodziewać się sporego zainteresowania turniejem w Mysłowicach. To będzie początek sezonu, więc drużyny będą chciały sprawdzić siebie i swoje możliwości - powiedziała przed zmaganiami Monika Brzostek, była reprezentantka Polski, a obecnie dyrektor ds. sportowych Plaży Open.  W trakcie swojej kariery miała okazję występować w Mysłowicach, w turniejach World Tour oraz młodzieżowych mistrzostwach świata.

- Przyjemnie będzie wrócić do Mysłowic, choć już w innej roli. Bardzo miło wspominam tutejsze turnieje i mysłowicką atmosferę. Była wyjątkowa – mówi Monika Brzostek. 

Duety uczestniczące w zawodach Plaża Open Mysłowice 2023 poznamy w poniedziałek, 29 maja. Wtedy kończą się bowiem zapisy do turnieju. W piątek 2 czerwca rozegrane zostaną eliminacje, a w sobotę wystartuje turniej główny. Pierwszych medalistów Plaży Open poznamy w niedzielę. Mecze strefy medalowej będą transmitowane na żywo w TVP Sport.

Marcin Strządała, organizator turnieju.
Cieszymy się, że możemy wrócić w miejsce nam już znane. Pamiętam Plażę Open z 2019 roku. Mysłowice bardzo miło nas przyjęły. Rywalizacja była na naprawdę wysokim poziomie, a na kibiców czekało wiele atrakcji. W tym roku nie będzie inaczej i naprawdę warto będzie odwiedzić Park Słupna w dniach 2-4 czerwcaOceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama