Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 27 maja 2024 08:23
PRZECZYTAJ!
Reklama

Królestwo zmysłów w Brzęczkowicach

W Brzęczkowicach powstanie park sensoryczny. To jedno z 31 zadań dofinansowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach programu „Zielona przestrzeń”.
Królestwo zmysłów w Brzęczkowicach

Na niezagospodarowanym terenie w dzielnicy Brzęczkowice-Słupna zostanie utworzony park-ogród sensoryczny. Ma spełniać dwie funkcje: rekreacyjną oraz sensoryczną. Będzie uzupełnieniem istniejących już w pobliżu urządzeń minisiłowni.

Celem projektu jest, m.in. utworzenie różnorodnego i czynnego biologicznie parku sensorycznego oraz przestrzeni przystosowanej dla osób z dysfunkcjami sensorycznymi oraz pogłębianie wiedzy o środowisku naturalnym i konieczności jego ochrony wśród lokalnej społeczności. Ponadto będzie to idealna przestrzeń dla terenowych zajęć edukacyjnych dla dzieci z pobliskiego przedszkola.

354 tys. zł całkowita wartość projektu parku sensorycznego
249 tys. zł dofinansowanie WFOŚiGW
104 tys. zł wkład własny Mysłowic

W strefie rekreacyjnej planowane są hamaki, leżaki, tablice edukacyjne i urządzenia edukacyjno-rekreacyjne. Natomiast w strefie sensorycznej pojawią się elementy pobudzające zmysły: wzrok, słuch, węch, dotyk oraz smak. Pojawi się także ścieżka „bosych stóp” złożona z odcinków zróżnicowanych pod względem podłoża, takich jak: trawa, kamienie, szyszki, mech, piasek, kora oraz drewno.

W ramach projektu zostaną zakupione i zamontowane urządzenia edukacyjne oraz elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci i tablice regulaminowe. Planowane są także nasadzenia roślin, w tym drzew liściastych, krzewów owocowych i ozdobnych oraz bylin, ziół i trawy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama