Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 26 czerwca 2024 00:53
PRZECZYTAJ!
Reklama

Park Morgi zostanie doposażony

Miasto ogłosiło przetarg na doposażenie ścieżki aktywności ruchowej, która powstaje w dzielnicy Morgi w ramach Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego. W ramach inwestycji zaplanowano nowe nasadzenia, a także instalację małej architektury i elementów zabawowo-naukowych.
Park Morgi zostanie doposażony

Projekt „Park Morgi – Ścieżka aktywności ruchowej etap II – Dzielnica Morgi” przewiduje utworzenie parku pełniącego funkcję miejsca zarówno aktywności ruchowej, jak i dydaktyczno-zabawowej. W tym celu zaprojektowane zostały ciągi piesze o szerokości 2 m (nieobjęte postępowaniem), wokół których zlokalizowane będą elementy małej architektury służące zarówno formie odpoczynku (np. ławki), jak i zabawy i nauki, takie jak m.in. panel muzyczny, kołyska Newtona, peryskop, zegar słoneczny i inne. Dodatkowo każde z urządzeń wyposażone będzie w tablicę z instrukcją użytkowania.

Inwestycja będzie wymagała wycięcia kilku drzew w złym stanie, ale w ich miejsce wzdłuż ścieżek przewiduje się nasadzenia około 50 drzew takich gatunków, jak m.in. dąb szypułkowy, klon zwyczajny, brzoza drobnolistna czy kasztanowiec zwyczajny oraz krzewów, przy których umieszczone będą tabliczki informujące o nazwie konkretnego gatunku. Ponadto zlokalizowane zostaną tu również tablice edukacyjne informujące o charakterystycznej faunie i florze dla okolicznego obszaru.

Termin składania ofert upłynie 15 września, a wybrany w przetargu wykonawca na ukończenie prac będzie miał 3 miesiące od daty podpisania umowy.

Źródło: itvm.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama