Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 22:43
PRZECZYTAJ!
Reklama

Zbliża się 21. Memoriał Stanisława Padlewskiego

W najbliższy weekend odbędzie się kolejna, 21. już edycja Memoriału Stanisława Padlewskiego w piłce siatkowej juniorek, kadetek, młodziczek i zawodniczek II ligi. Na wydarzenie zaprasza klub Silesia Volley wraz z miastem Mysłowice.
Zbliża się 21. Memoriał Stanisława Padlewskiego

Celem zawodów jest upamiętnienie założyciela sekcji piłki siatkowej w Mysłowicach Stanisława Padlewskiego, który dla wielu osób był nie tylko wychowawcą, mentorem, dyrektorem szkoły „na górce” czy prezydentem naszego miasta, ale i przyjacielem.

W turnieju udział weźmie jeszcze więcej drużyn niż w roku ubiegłym, gdyż tym razem memoriał zostanie przeprowadzony w formie międzynarodowej. Poza zawodniczkami z całego województwa śląskiego i nie tylko zaproszona została również drużyna z Macedonii. Z tego powodu w zawodach rywalizować będzie ponad 300 zawodniczek w trzech kategoriach: młodziczek (rocznik 2009 i młodsze), kadetek (rocznik 2007 i młodsze) oraz juniorek (rocznik 2005 i młodsze).

Na wydarzenie przybędzie także Marcin Prus, były reprezentant Polski w siatkówce w latach 1997-2001. Fani i kibice będą mogli spotkać się z nim na miejscu w piątek i sobotę.

Memoriał odbędzie się w terminie 15-17 września w hali MOSIR-u przy ul. Bończyka 32z w Mysłowicach oraz w sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1. Harmonogram wydarzenia prezentuje się następująco:

  • 15 września – uroczyste otwarcie o godz. 15:00, gry eliminacyjne w godz. 15:30-20:00,
  • 16 września – gry eliminacyjne od godz. 9:00, spotkania finałowe od godz. 13:30, zakończenie memoriału i ceremonia dekoracji o godz. 15:00,
  • 17 września – turniej zespołów II ligi kobiet o godz. 9:30.

Wstęp na trybuny jest bezpłatny. Szczegóły imprezy znajdziecie tutaj. Podczas wydarzenia będą także zbierane środki na walkę z białaczką młodej mysłowiczanki Helenki Laskowskiej.

Źródło: itvm.pl

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama