Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 09:59
PRZECZYTAJ!
Reklama

Kolejne szkoły w mieście mają nowoczesne kuchnie

Szkoła sportowa jako jedna z pięciu placówek oświatowych w naszym mieście otrzymała środki z programu „Posiłek w szkole i w domu” na doposażenie kuchni i stołówki. Nowe sprzęty dotarły już do szkoły i służą w przygotowywaniu obiadów dla uczniów.
Kolejne szkoły w mieście mają nowoczesne kuchnie

To m.in. piec konwekcyjno-parowy, robot planetarny, zmywarka, wyparzarka, sześciopalnikowa kuchnia gazowa czy okap. Nowe urządzenia nie tylko usprawnią pracę w szkolnej kuchni, gdzie wydaje się codziennie ponad 160 obiadów, ale także pomogą uczynić posiłki zdrowszymi.

Nowe wyposażenie kuchni kosztowało ponad 50 tys. zł. Większość środków pochodzi z dofinansowania, 20% kwoty dołożyło miasto. W najbliższych dniach z odnowionych kuchni i stołówek będą cieszyć się jeszcze cztery mysłowickie placówki: Szkoła Podstawowa nr 9, 10 i 15 oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2. Te placówki miały do rozdysponowania po ok. 100 tys. zł i tu również wkład własny miasta stanowił 20%. Pozwoliło to nie tylko na zakup nowego sprzętu, ale również modernizacje samych kuchni i stołówek. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku ze środków z programu „Posiłek w szkole i w domu” skorzystała szkoła specjalna oraz „Jedynka” i „Trzynastka”.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama