Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 10 grudnia 2023 02:55
PRZECZYTAJ!
Reklama

Dobra współpraca rządu z samorządem przynosi efekty w Mysłowicach

O tym, że dobra współpraca rządu z samorządem może przynieść wymierne korzyści dla mieszkańców nie trzeba nikogo przekonywać, a dobrym przykładem są tutaj Mysłowice, które w ostatnich latach otrzymały rekordowe w swojej historii wsparcie ze strony rządu. Osobiście dopilnowałem, aby efekty tej współpracy przyniosły korzyści Naszej Małej Ojczyźnie, którą są Mysłowice.
Dobra współpraca rządu z samorządem przynosi efekty w Mysłowicach

Należy wspomnieć o najważniejszych uzyskanych dofinansowaniach na usunięcie składowiska niebezpiecznych odpadów na Brzezince (dotacja z NFOŚiGW 44,7 mln zł, 14 mln zł dotacja z WFOŚiGW, 20 mln zł w formie pożyczki katowicki fundusz WFOŚiGW). Pozyskanie 37 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, którego nasze miasto było największym beneficjentem, a także otrzymanie 35 mln zł na budowę nowej siedziby szkoły na Laryszu i remont elewacji I LO. Warto przypomnieć, że w latach 2018-2023 miasto Mysłowice z różnych źródeł pozyskało fundusze na łączną kwotę ponad 300 mln zł. Dzięki rządowemu wsparciu w naszym mieście remontowane są drogi oraz chodniki, modernizowane są budynki mieszkalne i obiekty służby zdrowia, a budynki szkół czy przedszkoli przechodzą termomodernizację. Zrealizowane inwestycje bez wątpienia wpływają pozytywnie na rozwój Mysłowic, jak również podnoszą jakość i komfort życia mieszkańców.

O tych istotnych sprawach mówił Premier Rządu Mateusz Morawiecki podczas lipcowej wizyty w Mysłowicach w Przedszkolu nr 13, którego remont został zrealizowany dzięki Rządowemu Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Nie byłoby tego sukcesu bez poświęcenia, wytrwałości i zaangażowania wielu osób w mieście, w szczególności radnych PiS Mysłowice, bo mamy bezpośredni kontakt z Premierem RP Mateuszem Morawieckim. Docenić trzeba dobrą współpracę rządu z samorządem w zaangażowaniu Prezydentów Miasta Mysłowice, a także dzięki pomocy i silnym wsparciu posłów Prawa i Sprawiedliwości ze Śląska. Przed Mysłowicami jeszcze długa droga do osiągnięcia stabilizacji finansowej czy doprowadzenia stanu miejskiej infrastruktury do poziomu, który zadowalałby mieszkańców. Ciężko jednak wyobrazić sobie jak wyglądałoby nasze miasto, gdyby nie otrzymane wsparcie od obecnego rządu, a trzeba mieć na uwadze fakt, że część problemów obecne władze np. usunięcie niebezpiecznych odpadów na Brzezince odziedziczyło po poprzedniej ekipie rządzącej miastem.

Miejmy nadzieję, że dotychczasowa bardzo dobra i wymierna dla miasta współpraca z rządem przyczyni się do pozyskania kolejnych środków na inwestycje tak potrzebne mieszkańcom Mysłowic.

Nowe środki mogą pochodzić między innymi z kolejnego rządowego programu wsparcia, gdzie do końca 2023 r. przewidziano rozdysponowanie kwoty 14 mld zł na realizację celów wskazanych przez samorządy.

Radny Mariusz Wielkopolan


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama