Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 27 maja 2024 09:09
PRZECZYTAJ!
Reklama

Laryska przejezdna

Mieszkańcy południowych dzielnic Mysłowic mają powód do zadowolenia. Zakończył się trwający od 3 lat remont ul. Laryskiej. Droga łącząca Brzezinkę z Wesołą jest już gotowa i całkowicie przejezdna.
Laryska przejezdna

Przebudowa ul. Laryskiej rozpoczęła się w kwietniu 2020 r. Jej pierwszy etap objął odcinek od ul. Brzezińskiej do Fabrycznej i zakończył się w grudniu 2020 r. W marcu 2021 r. ruszyła druga część remontu: od ul. Fabrycznej do Pukowca. Na ubiegły rok zaplanowany był etap trzeci, od ul. Pukowca do 3 Maja. Niestety na obu tych odcinkach inwestycja opóźniła się i przeciągnęła aż do teraz. Powodem była eksploatacja górnicza, która ciągle odbywała się na wysokości ul. Pukowca. Po jej ustaniu odcinek ul. Laryskiej od Pukowca do Ptasiej został przeprojektowany ze szczególnym naciskiem na przeciwdziałanie szkodom górniczym. Odbiór techniczny całkowicie wyremontowanej 3,5-kilometrowej ul. Laryskiej odbył się w środę 11 października.

– Prace inwestycyjne trwały 3 lata, m.in. dlatego, że musieliśmy przeprojektować drogę na potrzeby szkód górniczych. Tutaj wielki ukłon w stronę wydziału inwestycji, który dokonał niemal cudu. Dzisiaj mamy drogę oddaną, bezpieczną, ze zjazdami, z nową energetyką, z nową infrastrukturą podziemną – wylicza prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz.

Inwestycja kosztowała ponad 23,5 mln zł. Przeszło 8 mln zł miasto otrzymało na ten cel z funduszy rządowych.

Źródło: itvm.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama