Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 23:58
PRZECZYTAJ!
Reklama

Włącz Aktywność ze Zbigniewem Bródką

„Włącz Aktywność” to projekt realizowany przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki nieprzerwanie od 2017 roku, odwiedzając miasta w całej Polsce. Włączamy aktywność z wybitnymi osobowościami sportu.
Włącz Aktywność ze Zbigniewem Bródką

Pierwsze edycje oferowały siatkówkę. Rok 2017 z Małgorzatą Glinką, 2018 z Dorotą Świeniewicz mistrzyniami Europy. W roku 2019 przyszedł czas na koszykówkę, główną gwiazdą był Cezary Trybański - pierwszy Polak grający w lidze NBA. Edycja 2020 i 2021 to spotkania ze Sławomirem Szmalem najlepszym piłkarzem ręcznym świata w 2009 roku. Gościem w 2021 roku był także brązowy medalista Igrzysk Paraolimpijskich w PyeongChang Igor Sikorski. W 2022 roku w 10 miastach z młodzieżą spotkał się również Sławomir Szmal, a także mistrz olimpijski z Tokio Dawid Tomala. 

- W 2023 roku zdecydowaliśmy się rozszerzyć projekt „Włącz Aktywność" zapraszając do współpracy 12 miast! W przedolimpijskim roku zaprosiliśmy wybitne gwiazdy sportu. Mistrzyni olimpijską Igrzysk Olimpijskich w Tokio - Iga Baumgart-Witan (odwiedzi Opole i Świdnicę), Mistrza Olimpijskiego – Dawida Tomalę (spotkania we Wrześni, Pile i Kołobrzegu). To wyjątkowa edycja, ponieważ uczestnicy w Mysłowicach, Myślenicach i Małogoszczu będą mieli przyjemność spotkać mistrza olimpijskiego z Sochi - Zbigniewa Bródkę. Joanna Jędrzejczyk odwiedzi Sulejówek i Skierniewice, a Sławomir Szmal spotka się z młodzieżą w Cieszynie oraz Jastrzębiu Zdroju – zapewnia ministerstwo.

7 edycję projektu „Włącz Aktywność”  została wzbogacona o rozmowy z pasjonatami sportu. To osobowości, którzy pasję i charakter łączą z codzienną pracą, aby w wolnym czasie realizować swoje marzenia takie jak bieg w maratonach na 6 kontynentach, zdobywanie szczytów w Himalajach, bieg ze Stadionu Śląskiego do Aten w szczytnym celu, turniej AVP w amerykańskiej Kalifornii czy zwycięstwo w prestiżowym Wings for Life. Włącz Aktywność to wyjątkowe osobowości będące wokół nas, ponieważ pasja do sportu zaczyna się w życiu codziennym.

Podczas akcji zostały przygotowane również spotkanie z psychologiem, który posiada sportowe doświadczenie. Panel prowadzi Wicemistrzyni Świata w Biathlonie - Weronika Nowakowska, która na Igrzyskach w PyeongChang stała przed szansą na olimpijski medal. Gościem będzie także Marcin Prus - w swoich najlepszych czasach rozwoju wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem świata, który w dalszym etapie kariery musiał się zmierzyć z kilkudziesięcioma operacjami. Wybitni sportowcy zajmujący się tym panelem w projekcie znakomicie poradzili sobie z wyzwaniami.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama