Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 10:29
PRZECZYTAJ!
Reklama

Deszczowy Memoriał

Za nami 31 Memoriał Jerzego Chromika. W biegu wystartowało ponad pół tysiąca zawodników. Aura im nie sprzyjała ale też nie odstraszyła. Mysłowicki Memoriał to jedna z najważniejszych, jesiennych  imprez biegowych w Polsce.
Deszczowy Memoriał

W ramach 31. Memoriału Jerzego Chromika odbył się bieg główny na dystansie 15 km oraz rekreacyjny, gdzie trasa wynosiła  5 km. Taki sam odcinek musieli pokonać piechurzy w marszu nordic walking.  Odbyły się też biegi młodzieżowe na dystansach od 150 do 800 m.

Pogoda nie sprzyjała biegaczom. Po słonecznej i ciepłej sobocie, niedziele przywitała Mysłowice deszczowymi chmurami. Aura nie odstraszyła jednak  uczestników. Trudno się dziwić, bo Memoriał Chromika to jeden z najważniejszych punktów na jesiennej, ogólnopolskiej mapie imprez biegowych. 

Przypomnijmy, że Memoriał zaliczany jest do Triady Biegowej Trójkąta Trzech Cesarzy. Startujący otrzymali medal, który stanowi część nagrody za ukończenie wszystkich trzech biegów. Listę uzupełniają Międzynarodowy Bieg Uliczny w Jaworznie, który odbył się 23 września i Memoriał Janusza Nabrdalika w Sosnowcu – 7 października. 

W Mysłowicach wiedzą o tym wszyscy, ale dla porządku przypominamy, że zmarły 20 października 1987 roku mysłowiczanin Jerzy Chromik był mistrzem Europy na 3000 metrów z przeszkodami, trzykrotnym rekordzistą świata na tym dystansie. dwukrotnym olimpijczykiem i jedenastokrotnym mistrzem Polski.

Bieg zorganizowali: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, UKS „Chromik” i Urząd Miasta.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama