Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 10 grudnia 2023 01:49
PRZECZYTAJ!
Reklama

Remont przy Bytomskiej 37 wciąż trwa

Planowo miał się zakończyć  we wrześniu, ale remont wnętrz kamienicy przy ul. Bytomskiej 37 opóźnia się ze względu na konieczność naprawienia stropów. Nowi lokatorzy wprowadzą się do budynku najprawdopodobniej na wiosnę.
Remont przy Bytomskiej 37 wciąż trwa

W 2021 r. kamienica przy Bytomskiej 37 przeszła remont elewacji, a następnie została podłączona do miejskiej sieci ciepłowniczej. W tym roku rozpoczęły się roboty wewnątrz wysiedlonego budynku.

– Prace obejmują remont całego wnętrza kamienicy łącznie z przebudową lokali i z wymianą wszystkich instalacji  – mówi Małgorzata Książek-Grelewicz, dyrektorka Miejskiego Zarządu Gospodarki Komunalnej w Mysłowicach.

Każde mieszkanie ma już łazienkę z toaletą, które wcześniej znajdowały się w częściach wspólnych. W czasie prac doszedł jednak nowy problem, który wpłynął na opóźnienie inwestycji. Pojawiła się konieczność wymiany całego stropu na parterze i wzmocnienia sufitów na wszystkich kondygnacjach. Ostatecznie prace mają zakończyć w pierwszym kwartale przyszłego roku. Na parterze budynku znajdą się 3 lokale usługowe, a na wyższych kondygnacjach 17 mieszkań. Do jednego z nich wróci rodzina, która mieszkała w nim przed remontem, a obecnie zajmuje lokal zastępczy. Pozostałych 16 mieszkań zasili zasób MZGK lub zostanie przeznaczonych na mieszkania służbowe dla pracowników Szpitala nr 2 w Mysłowicach. Remont kamienicy przy Bytomskiej 37 to koszt ponad 5,3 mln zł, z czego milion złotych pochłonęło odnowienie elewacji, które zostało dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama