Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 11:15
PRZECZYTAJ!
Reklama

Laryska jak nowa!

Mieszkańcy południowych dzielnic Mysłowic mają się z czego cieszyć. Po trwającym trzy lata remoncie ul. Laryska, łącząca Brzezinkę z Wesołą, jest przebudowana i całkowicie przejezdna.
Laryska jak nowa!

Przebudowa ul. Laryskiej rozpoczęła się w kwietniu 2020 r. Jej pierwszy etap objął odcinek od ul. Brzezińskiej do Fabrycznej. W marcu 2021 r. ruszyła druga część remontu: od ul. Fabrycznej do Pukowca. Na ubiegły rok zaplanowany był etap trzeci, od ul. Pukowca do 3 Maja. Niestety na obu tych odcinkach inwestycja opóźniła się i przeciągnęła aż do teraz. Powodem była eksploatacja górnicza, która ciągle odbywała się na wysokości ul. Pukowca. Po jej ustaniu odcinek ul. Laryskiej od Pukowca do Ptasiej został przeprojektowany ze szczególnym naciskiem na przeciwdziałanie szkodom górniczym. Odbiór techniczny całkowicie wyremontowanej 3,5-kilometrowej ul. Laryskiej odbył się 11 października. 

– Prace inwestycyjne trwały 3 lata, m.in. dlatego, że musieliśmy przeprojektować drogę na potrzeby szkód górniczych. Tutaj wielki ukłon w stronę wydziału inwestycji, który dokonał niemal cudu. Dzisiaj mamy drogę oddaną, bezpieczną, ze zjazdami, z nową energetyką, z nową infrastrukturą podziemną – wylicza prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz.

Remont ul. Laryskiej kosztował 23,5 miliona złotych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama