Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 10 grudnia 2023 02:41
PRZECZYTAJ!
Reklama

Mysłowicki mistrz harmonijki nie miał sobie równych w Anglii

Mysłowiczanin Grzegorz Matuszek wywalczył pierwsze miejsce w kategorii Solo-jazz podczas festiwalu harmonijek ustnych w Birmingham.
Mysłowicki mistrz harmonijki nie miał sobie równych w Anglii

– Podczas mojej prezentacji wykonałem melodię „Harmonica Rag” autorstwa legendarnego Tootsa Thielemansa. Moja gra została bardzo wysoko oceniona przez jury konkursu, które stwierdziło, że nie tylko odtworzyłem utwór w sposób wierny oryginałowi, ale także wniosłem do niego swoje unikalne brzmienie i interpretację – komentuje harmonijkarz Grzegorz Matuszek.

Grzegorz Matuszek jest liderem tria harmonijek ustnych Gentlemen’s Harmonica, z którym w lipcu zdobył Grand Prix oraz nagrodę publiczności na międzynarodowym Pärnu Harmonica Festival w Estonii. Mysłowiczanin jest również laureatem m.in. 29. Ogólnopolskiego Konkursu Gry na Harmonijkach Ustnych „Hakam 2019” w Kamieniu czy Fiesta Harmonica Festival 2017 w Stalowej Woli. Jego mentorami są m.in. Toots Thielemans, którego utwór zagrał na brytyjskim festiwalu, ale także Larry Adler czy mysłowicki wirtuoz harmonijki ustnej Zygmunt Zgraja.

Źródło: itvm.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama