Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 23:36
PRZECZYTAJ!
Reklama

Rusza wymiana nawierzchni A4 między Katowicami a Mysłowicami

Stalexport Autostrada Małopolska S.A. rozpoczyna wymianę nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków między węzłami Murckowska w Katowicach i Brzęczkowice w Mysłowicach. Od poniedziałku 12 lutego, z powodu remontu jezdni w kierunku Krakowa, wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu.
Rusza wymiana nawierzchni A4 między Katowicami a Mysłowicami

Od lipca wymieniana będzie nawierzchnia jezdni w kierunku Katowic. Przez cały okres prowadzenia prac zachowane zostaną dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

W pierwszym etapie prac zmiany organizacji ruchu będą wprowadzone na jezdni do Krakowa, na odcinku ok. 4 km, od km 343 do 347. Następnie od 27 marca remontowany odcinek zostanie wydłużony do 7 km, od km 341 do 348. Na jezdni do Krakowa jeden pas ruchu będzie remontowany, a drugi przejezdny. Na jezdni do Katowic czynne będą dwa pasy ruchu w kierunku Katowic i jeden w kierunku Krakowa.

W lipcu prace remontowe przeniosą się na jezdnię do Katowic, gdzie jeden pas ruchu będzie remontowany, a drugi przejezdny. Na jezdni do Krakowa czynne będą dwa pasy ruchu w kierunku Krakowa i jeden w kierunku Katowic. Obie jezdnie na tym odcinku A4 wyremontowane zostaną do końca listopada 2024 r.

– Efektem wymiany nawierzchni autostrady będzie zwiększenie jej trwałości i nośności oraz polepszenie jej właściwości przeciwpoślizgowych, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników autostrady. Usprawnione zostanie również odwodnienie powierzchniowe – informuje Marta Dobrzańska z biura prasowego Stalexport Autostrada Małopolska S.A.

Właściwe utrzymanie infrastruktury odcinka A4 Katowice-Kraków, m.in. nawierzchni i obiektów inżynieryjnych, w tym mostów i wiaduktów, wynika z obowiązujących przepisów oraz zapisów umowy koncesyjnej. Zgodnie z nimi koncesjonariusz ma obowiązek przekazać autostradę stronie publicznej w 2027 r. w doskonałym stanie technicznym, nie wymagającym remontów i modernizacji przez kolejne lata.

Prace związane z wymianą nawierzchni i remontem obiektów mostowych prowadzone będą do końca 2026 r. z wyłączeniem okresów zimowych. Wykonawcą robót jest Pavimental Polska Sp. z o. o. z Trzebini. Wartość kontraktu to ok. 423 mln zł netto.

O kolejnych etapach robót w ramach zaplanowanego remontu koncesjonariusz będzie sukcesywnie informował za pośrednictwem strony www.autostrada-a4.pl, platformy X (@A4KatKra) i Facebooka (a4katowicekrakow).

Informacja prasowa SAM S.A.
fot. arch. ITVM


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama