Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 23:49
PRZECZYTAJ!
Reklama

WALENTYNKI DOBRZE BRZMIĄCE – koncert

Propozycją Mysłowickiego Ośrodka Kultury na spędzenie dnia zakochanych jest koncert zespołów Roboty na Wysokości, LAB i songwritera Marka Mantry. Gdzie, jeśli nie w Mysłowicach najlepiej jest dać porwać się hipnotyzującym dźwiękom gitary? Walentynki zabrzmią bardzo dobrze na scenie, a na holu głównym pojawią się dodatkowe atrakcje - fotobudka dla zakochanych i singli, która umożliwi uwiecznienie romantycznych chwil.
WALENTYNKI DOBRZE BRZMIĄCE – koncert

Data: 14 lutego 2024r. /środa/
Godzina: 18:30
Miejsce: Mysłowicki Ośrodek Kultury Grunwaldzka 7
Bilety dostępne są na portalu Kup Bilecik: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/118432 oraz w kasach MOK-u.

LAB to odpowiedź na to co dzieje się na ulicach miast, aktualny komentarz w muzycznej pigułce. LAB rozgrywa się w tramwajach, autobusach, miejskich parkach czy pustych salach kinowych. Lab to śmiech, empatia i nienaturalnie dzika miłość w czystej postaci. LAB obserwuje, krzyczy i chce więcej – tylko więcej.
Zespół LAB został założony w styczniu 2020 r. jako nowy projekt muzyków związanych z takimi zespołami jak: Animators, Don’t You Bear, Niadara czy Negatyw. Większość utworów powstała w trakcie pierwszego lock downu Roboty na Wysokości – zespół powstał w 2008 r. choć muzycy znają się od lat 90-tych. W 2010 roku ujawnili się krążkiem pt. Studio Huta. Na przestrzeni lat każdy z nich był zaangażowany w inne zespoły: Locomotive Sun, No More Electro, Iowa Super Soccer, Natalie Loves You, okazyjnie muzykując w różnych konfiguracjach. Współpracowali też z Teatrem Rawa, opracowując muzykę do spektaklu pt. Kabaret Ponurego Żartu.
Po latach wracają ze piosenkami o bardziej popowym charakterze, które zamykają się w kolejną płytę. Nowe otwarcie to świeża energia. Do zespołu dołącza perkusista Przemek Borowiecki (100-nka, Moon Hoax, Abradab). Robo lubią żonglować stylistyką. Choć dziś idą w kierunku prostych form, nie wykluczają w przyszłości muzycznych wolt. Działają na własnych zasadach. Bez menadżera, wytwórni i wygórowanych oczekiwań. Podstawą jest wspólna pasja i wieloletnia przyjaźń.

Mark Mantra (Indie rock, Electronica) to śpiewający w rodzimym języku producent i songwriter pochodzący z południa Polski, mający na koncie współpracę m.in. z muzykami grup Lenny Valentino czy Myslovitz. Swoją twórczością zabiera słuchaczy w eklektyczną podróż, od delikatnych ballad po dynamiczną elektronikę. Konsekwentnie przeciera swój artystyczny szlak, starając się łączyć nowoczesną estetyką z najlepszymi znamionami songwritingu, gdzie tekst spełnia równorzędną funkcję z warstwą muzyczną. Jego muzyka była prezentowana m.in. w Radio 357, PR3, PR4 i PR1 Polskiego Radia, Radiu Kraków, Radiu Białystok, Radiu Katowice, a także w Radiu Kampus, czy Radiospacji. Jego ostatnie single, jak „Wyrzuty sumienia”, czy „Pół na pół” były prezentowane przez serwisy Spotify i Tidal wśród najlepszych utworów polskiej muzyki alternatywnej na takich playlistach jak „Fresh Finds Polska”, czy „Alternatywna Polska”. 14 października swoją premierę miała jego pierwsza płyta „Przewrotne piękno”.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama