Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 23:19
PRZECZYTAJ!
Reklama

Mysłowicka drogówka użyła drona

Mysłowicka drogówka po raz kolejny przeprowadziła działania "Bezpieczny Pieszy". Tym razem działania policjantów wspierane były również z powietrza, z wykorzystaniem drona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Mundurowi odnotowali w sumie 77 wykroczeń.
Mysłowicka drogówka użyła drona

Policyjne działania przeprowadzono w ubiegły piątek, a ich celem była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz podniesienie świadomości pieszych w zakresie zagrożeń na drodze. W ramach działań mundurowi obserwowali skrzyżowania, przejścia dla pieszych i główne ciągi komunikacyjne. Wykorzystując możliwości drona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, rejestrowali niebezpieczne zachowania kierujących.

W trakcie działań mundurowi odnotowali w sumie 64 wykroczenia popełnione przez kierujących względem niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz 13 przewinień popełnionych przez pieszych. Najczęstszym wykroczeniem było przekraczanie prędkości w rejonie przejść dla pieszych - 50 przypadków. Ponadto 10 kierowców wyprzedzało bezpośrednio przed przejściem dla pieszych.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama