Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 26 czerwca 2024 00:30
PRZECZYTAJ!
Reklama

Myslovitz z nominacją do Fryderyków 2024

Myslovitz powalczy o statuetkę Fryderyka 2024. Zespół otrzymał nominację do najważniejszej nagrody muzycznej w Polsce za płytę „Wszystkie narkotyki świata” w kategorii: Album Roku Rock.
Myslovitz z nominacją do Fryderyków 2024

Autor: fot. Myslovitz (Fb)

O najważniejszą muzyczną statuetkę w dwudziestu siedmiu kategoriach rywalizuje ponad 100 polskich artystów. W kategorii Album Roku Rock mysłowiccy muzycy konkurują z zespołami Dr Misio, Kim Nowak, Riverside oraz z artystą WaluśKraksaKryzys. O tym kto otrzyma statuetkę, dowiemy się już 22 marca.

Fryderyki to najważniejsze nagrody muzyczne przyznawane od 1995 r. przez Akademię Fonograficzną, czyli powołane przez Związek Producentów Audio Video jury. Jak informuje Związek Producentów Audio Video o nominacje do nagrody Fryderyk 2024 w kategorii muzyka rozrywkowa i jazz w samych tylko kategoriach Artysta Roku, Artystka Roku i Zespół/Projekt Artystyczny Roku ubiegało się aż 419 wykonawców. W konkursie startowało także 417 twórców – autorów i kompozytorów, autorek i kompozytorek, teamów autorskich i kompozytorskich i 172 muzycznych producentów, producentek i teamów producenckich. O miejsce na liście nominowanych ubiegała się także setka debiutujących artystów (84 w muzyce rozrywkowej i 16 w jazzie).

W 13 kategoriach albumowych zgłoszono 383 albumów, 429 utworów (piosenek premierowych oraz nowo zaaranżowanych utworów) oraz 378 teledysków.

Wszystkie nominacje wyłonione zostały w szyfrowanym elektronicznym głosowaniu członków Akademii Fonograficznej. Sekcja muzyki rozrywkowej, która liczy dziś 1077 członków głosowała w 24 kategoriach, sekcja muzyki jazzowej – 155-osobowa w 3 kategoriach jazzowych. Listy kandydatur do nominacji zostały przygotowane na podstawie zgłoszeń dokonanych przez wytwórnie i samych artystów, z uwzględnieniem decyzji podjętych przez Radę Akademii Fonograficznej podczas kwalifikacji do konkursu.

Uroczysta Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu odbędzie się 22 marca w PreZero Arena Gliwice. Bilety na to wydarzenie są już dostępne na stronie kulturairozrywka.pl.

Źródło: Fryderyki.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama