Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 22:54
PRZECZYTAJ!
Reklama

Prezydent Mysłowic wśród „Samorządowców Roku”

Odbyła się XI gala „Samorządowca roku”. Laureaci z różnych miejscowości województwa śląskiego zgromadzili się w Miejskim Klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu. Wśród nagrodzonych znalazł się również Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic.
Prezydent Mysłowic wśród „Samorządowców Roku”

Gala Samorządowiec Roku to wojewódzki konkurs, w którym poprzez głosowanie wyłaniane są osoby, które zdobyły uznanie poprzez swe działania na rzecz społeczności. Jak wygląda droga do zostania „Samorządowcem Roku”?

– Zbieramy głosy przez  około półtora roku. To są głosy od mieszkańców,  organizacji pozarządowych i partii politycznych. W tym roku z około 23 tys. samorządowców z województwa zostało wytypowanych 150 laureatów, z czego na gali gościmy 44 osoby – mówi  Izabela Hlond-Machała, organizatorka Gali Samorządowiec Roku.

Najlepszych samorządowców wybierała w tym roku kapituła w składzie: dr Piotr Hałasik, dr Artur Mazurkiewicz, Bogusław Blicharski, Zygmunt Machnik oraz prof. dr hab. Krystyna Doktorowicz.  Jak wygląda proces wyboru laureatów?

– To jest proste. Kapituła sama nie decyduje, po prostu spływają do kapituły nazwiska, chętni, którzy na to zasługują. Kapituła ocenia – poprzez głosowanie tajne – czy daną osobę nominować, czy nie. Dlatego mówię, że sposób jest prosty, uczciwy i kapituła na to nie ma wpływu, poprzez właśnie tajne głosowanie wybierani są ci, którzy są dzisiaj nagradzani – opowiada  dr Piotr Hałasik, członek kapituły.

Wśród tegorocznych laureatów znalazł się też prezydent Mysłowic.

– Pozyskaliśmy ogromne środki finansowe na inwestycje, modernizujemy szkoły, przedszkola, ośrodki sportowe, ośrodki kultury, parki, ulice i to zostało dzisiaj docenione, więc ta nagroda nie jest dla mnie, ale dla mieszkańców, że zaryzykowali, a dzisiaj mogą cieszyć się z dobrej pracy – mówi Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama