Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 26 czerwca 2024 00:52
PRZECZYTAJ!
Reklama

Na Laryszu mury pną się do góry

Prace przy budowie budynku szkolno-przedszkolnego na Laryszu postępują w szybkim tempie, wyprzedzając założenia harmonogramu. Mury placówki pokrył już dach z panelami fotowoltaicznymi, a we wnętrzu prowadzone są roboty wykończeniowe. Na czym skupią się przyszłe plany remontowe?
Na Laryszu mury pną się do góry

Przypomnijmy, że na początku zeszłego roku rozstrzygnięty został przetarg na budowę budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Mysłowicach w dzielnicy Larysz-Hajdowizna. Wykonawcą zlecenia zostało Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A.  Niedługo później ruszyły prace, które zaplanowane zostały na okres 30 miesięcy.

Praca przy budowie szkoły wre, a kolejne etapy remontu realizowane są w tempie, które wyprzedza założenia planu.

– Harmonogram prac, który został przyjęty przy budowie szkoły, został już wyprzedzony o kilka miesięcy, więc jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że dużo wcześniej szkoła zostanie oddana do użytkowania, niż żeśmy sobie wcześniej zaplanowali. Jakość wykonywanych prac jest na bardzo wysokim poziomie, inspektorzy nadzoru są pod wrażeniem jakości wykonywanych usług. Mieszkańcy dzielnicy bardzo często tu przychodzą, również spoglądają, jak rosną te ściany, jak są wykończenia już dokonywane, są bardzo zadowoleni i wiedzą o tym, że jeszcze w tym roku jest szansa, aby zakończyć gros robót, a w przyszłym roku już rozpocząć naukę w tej szkole – wyjaśnia Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic.

Można już zobaczyć  stojący budynek pokryty dachem, na którym znajdują się panele fotowoltaiczne. Pracownicy budowy są obecnie na etapie wykańczania wnętrza oraz zakończenia prac związanych z pokryciem elewacji. Na pierwszym i drugim piętrze budynku zostały już wykonane wylewki, a obecnie prace pod tym względem prowadzone są na parterze.

W dalszych etapach prac budowlańcy skupią się na podłączeniu na dachu central wentylacyjnych. Prowadzone będą także dalsze prace wykończeniowe, w tym malowanie ścian, wykonanie sufitów podwieszanych, zabudowy karton gipsowej oraz stolarki wewnętrznej. W niedalekiej przyszłości, po uprzednim znalezieniu podwykonawcy, zostaną także podjęte działania związane z zagospodarowaniem terenu wokół placówki.

Źródło: itvm.pl/tekst: Karolina Migas


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama