Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 23:23
PRZECZYTAJ!
Reklama

Park sensoryczny w Brzęczkowicach nabiera kształtów

Najprawdopodobniej pod koniec czerwca mieszkańcy będą mogli w pełni nacieszyć się urokami parku sensorycznego, który powstaje na niezagospodarowanym wcześniej terenie przy Przedszkolu nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzęczkowicach. Projekt jest realizowany dzięki Mysłowickiemu Budżetowi Obywatelskiemu oraz dofinansowaniu z WFOŚiGW w Katowicach.
Park sensoryczny w Brzęczkowicach nabiera kształtów

Inicjatywa ma za zadanie stworzenie różnorodnej i czynnej biologicznie przestrzeni do rekreacji, strefy edukacyjnej na temat wiedzy o środowisku naturalnym i jego ochronie, a także strefy sensorycznej, która będzie służyła celom terapeutycznym.

Na terenie parku stanęły już pierwsze tablice edukacyjne, urządzenia edukacyjno-rekreacyjne, ławki oraz ogrodzenie. W kolejnym etapie pojawią się także leżaki, ścieżka „bosych stóp” ze zróżnicowanym podłożem oraz nasadzenia, które zazielenią przestrzeń. W parku zasadzone zostaną drzewa i krzewy owocowe, ozdobne trawy i byliny.

Park sensoryczny w Brzęczkowicach to projekt, który wygrał konkurs „Zielona przestrzeń” organizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. W ramach wygranej otrzymał dofinansowanie w wysokości 249 462,39 zł. Inicjatywa została także wybrana przez mieszkańców w ramach 7. edycji Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego otrzymując na ten cel 220 290,36 zł. Całkowita wartość projektu parku sensorycznego wynosi 469 752,71 zł. Prace potrwają najprawdopodobniej do czerwca br.

Pomysłodawczynią projektu jest Marta Chmiel, dyrektorka Przedszkola nr 16 w Mysłowicach i powstał przy współpracy z Iwoną Łaciak, wicedyrektorką przedszkola oraz Magdaleną Madejską.

Źródło: itvm.pl

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama