Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 26 czerwca 2024 00:45
PRZECZYTAJ!
Reklama

Rusza kompleksowa przebudowa Armii Krajowej i przyległych ulic

Rusza kompleksowa przebudowa Armii Krajowej wraz z przyległymi ulicami Reymonta, Wyspiańskiego, Prusa, Mickiewicza, Lompy i Wojska Polskiego. Najpierw rozpoczną się prace na odcinkach – od ronda na ul. Wielkiej Skotnicy do ul. Chopina oraz od ul. Miarki do ul. Mickiewicza.
Rusza kompleksowa przebudowa Armii Krajowej i przyległych ulic

Ruch samochodowy na powyższych odcinkach będzie wstrzymany, zachowany zostanie wyłącznie dojazd dla mieszkańców posesji.

Ta ogromna inwestycja w centrum miasta obejmuje kompleksową przebudowę nie tylko ul. Armii Krajowej, ale także Reymonta, Wyspiańskiego, Prusa, Mickiewicza (od Armii Krajowej do Partyzantów), Lompy i Wojska Polskiego wraz z łącznikiem z ul. Wyspiańskiego. To w sumie 4,416 km dróg.

Dzięki inwestycji powstanie nie tylko nowa nawierzchnia, ale także chodniki, ścieżki rowerowe czy miejsca parkingowe. Modernizacja czeka też kanalizację deszczową i oświetlenie. Ważnym aspektem remontu jest także przebudowa problematycznego skrzyżowania ulicy Armii Krajowej i Chopina. W ramach zadania zaplanowana jest także budowa MOR-u, czyli miejsca obsługi rowerzystów, wraz z wyposażeniem.

Przebudowa jest realizowana w formule „Zaprojektuj i wybuduj”, w ramach której wykonawca – firma Eurovia przygotował już kompleksową dokumentację projektowo-kosztorysową z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych na realizację. Wartość inwestycji to 46 636 452,79 zł, z czego Mysłowice pozyskał 26,6 mln zł z rządowego funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Termin realizacji ma potrwać do listopada 2025 roku.

Początkowo prace w tym miejscu miały rozpocząć się po zakończeniu remontu ulicy Bytomskiej. Ze względu na zbliżający się termin zakończenia tego remontu, podjęto decyzję o wcześniejszym rozpoczęciu prac na ulicy Armii Krajowej.

Źródło: itvm.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama