Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 23:14
PRZECZYTAJ!
Reklama

Pełni Sportu

W Mysłowicach 8 maja  odbędą się spotkania w szkołach podstawowych w ramach kampanii społecznej „Pełni Sportu”. W Szkole Podstawowej nr 2 w godz. 9.00-11.00 oraz w Szkole Sportowej w godz.12.00-14.00.  Projekt realizowany jest w ramach zadania ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki „Promocja Sportu Osób Niepełnosprawnych", a jego realizatorem  jest Fundacja MultiSport.
Pełni Sportu

Projekt ma na celu oswojenie dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością i przyczynia się do przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu dzieci, które taką niepełnosprawność mają. Powoduje wzrostu świadomości oraz zniwelowanie stereotypowego postrzegania osób z niepełnosprawnościami. Skutecznie obala stereotypy na temat możliwości sportowych osób niepełnosprawnych, a dodatkowo uczy dzieci pełnosprawne przezorności i pokazuje im jak łatwo można stracić zdrowie, sprawność, a nawet życie, kiedy zabraknie rozwagi.

Celami projektu są:

  • podnoszenie świadomości społeczeństwa w zakresie sportu osób z niepełnosprawnościami,
  • oswajanie dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością innych osób,
  • uświadamianie w zakresie bezpieczeństwa,
  • wyrabianie nawyku stałego podnoszenia poziomu sprawności fizycznej,
  • rozbudzanie zainteresowań sportowych w zależności od potrzeb, możliwości i preferencji uczestnika • kształtowanie zdrowej rywalizacji, szczególnie poprzez umiejętność współzawodnictwa.

Chodzi o zbudowanie świadomości i pozytywnego nastawienia do prowadzenia zajęć integracyjnych, w których udział mogą brać zarówno osoby z niepełnosprawnościami jak i osoby sprawne.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama